Štěpán Křeček: Míra nezaměstnanosti se držela na úrovni 2,1 procenta

30.09.2019 12:03 | Zprávy
autor: PV

„Pnutí na trhu práce vede k růstu mezd a posléze i k růstu inflace. Firmy zdražují zboží a služby, aby mohly hradit vyšší mzdové náklady. Stále více firem zaměstnává cizince nebo investuje do nového strojního vybavení, které šetří lidskou práci,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Štěpán Křeček: Míra nezaměstnanosti se držela na úrovni 2,1 procenta
Foto: BH Securities
Popisek: Ing. Štěpán Křeček, MBA, hlavní ekonom BH Securities

Obecná míra nezaměstnanosti, kterou zveřejňuje Český statistický úřad, dosáhla v srpnu 2019 hodnoty 2,1 procenta. Míra nezaměstnanosti mužů dosahovala hodnoty 1,7 procenta a míra nezaměstnanosti žen se pohybovala na úrovni 2,6 procenta.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Robert Plaga, Ph.D. byl položen dotaz

Jazyky

Proč chcete rušit výuku angličtiny od první třídy? A je taky pravda, že chcete zrušit volbu druhého jazyka na druhém stupni? Není obojí krok zpátky?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Alena Vitásková: Pražský hrad versus Strakovka?

20:10 Alena Vitásková: Pražský hrad versus Strakovka?

Jak správně pojmenovat vlekoucí se triviální spory mezi institucemi. Je to „souboj“ prezidenta a pre…