Štěpán Křeček: Stavební boom končí, nových projektů bude ubývat

06.01.2023 17:33 | Komentář

„Stavebnictví patří mezi cyklická odvětví, která výrazně trpí, když ekonomiku zasáhne recese. Lze proto očekávat, že se v letošním roce budou dokončovat již započaté projekty, ale výrazně se sníží počet nově zahajovaných staveb,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Štěpán Křeček: Stavební boom končí, nových projektů bude ubývat
Foto: Archiv Štěpána Křečka
Popisek: Ekonom Štěpán Křeček

Stavební produkce v listopadu loňského roku zaznamenala meziroční pokles o 0,8 procenta. Dařilo se dokončovat rozestavěné byty a mírně se navýšila výstavba nově zahájených bytů. V letošním roce lze však očekávat, že se počet nově zahájených bytů začne snižovat a některé projekty budou odloženy do ekonomicky lepších časů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Brandtner: První sněm slovenských svobodných médií

15:31 Petr Brandtner: První sněm slovenských svobodných médií

Minulý týden se sešlo několik desítek zástupců nejdůležitějších slovenských médií, která se označují…