Štěpán Křeček: Tržby obchodníků dramaticky klesají

06.12.2022 16:25 | Komentář
autor: PV

„Vysoké ceny odrazují od nakupování. Lidé se ještě více než v minulosti zaměřují na akční nabídky a nejlevnější sortiment. Hrozí, že někteří výrobci začnou šidit kvalitu svých produktů, aby nemuseli dál zdražovat,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Štěpán Křeček: Tržby obchodníků dramaticky klesají
Foto: Archiv Štěpána Křečka
Popisek: Ekonom Štěpán Křeček

V říjnu došlo k reálnému meziročnímu snížení maloobchodních tržeb o 9,4 procenta. Lidé pokračují ve snižování spotřeby, protože jim klesají reálné příjmy a připravují se na příchod krize. Z dramaticky klesajících tržeb obchodníků je evidentní, že lidé přestávají akceptovat vysoké ceny a začínají nakupovat jen to nejnutnější. Lze očekávat, že omezování spotřeby vyvolá recesi v naší ekonomice.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

Viděl jste videa z nehody?

Na nich je přeci jasně vidět, že Turek minimálně objížděl kolonu odbočovacím pruhem to přeci také není normální chování. A pokud se prokáže jeho vina, což je podle mě jisté, měl by podle vás jako poslanec skončit? Vždyť co dobrého jako poslanec udělal? Nic, jen se řeší neustále jeho kauzy.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vladimír Ustyanovič: Slunce, seno a jak se nestát podruhé prezidentem

8:34 Vladimír Ustyanovič: Slunce, seno a jak se nestát podruhé prezidentem

Glosa Vladimíra Ustyanoviče k aktuálnímu politickému dění.