V souvislosti s pandemií koronaviru je omezen pohyb již zhruba poloviny světové populace. Restrikce však nebrání jen pohybu osob. Výrazně je omezena produkce v celé řadě odvětví. Výsledkem je hluboký propad v poptávce po průmyslových komoditách. Mnohé komodity se zdají být velice levné a mohly by proto přinášet zajímavé investiční příležitosti. To, zda se jejich cena v budoucnu zvýší, bude záležet na velikosti produkce globální ekonomiky.
Pravděpodobně nejsledovanější komoditou je ropa. Na její ceně se podepsal nižší zájem o cestování i propady ve výrobních odvětvích. Navíc ropné mocnosti se nedohodly na společném postupy a zaplavily trh levnou ropou. Výsledkem je propad ceny ropy Brent od začátku roku o 49 procent na 34 dolarů za barel.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: PV