Svatopluk Otava: Chcete peníze, slušnou penzi a bezstarostný život? Chovejte se jako de*il a pište o Rusku

12. 1. 2018 13:04

Každičký den je člověk konfrontován s atakem obludností, o kterých den před tím vůbec nepřemýšlel. Poněvadž jen zmínka o kolosálních blbostech mu přišla jako sci fiction, popřípadě negativně psaná pohádka, prostě... – blbost, nestojící v podstatě za za komentář.

Svatopluk Otava: Chcete peníze, slušnou penzi a bezstarostný život? Chovejte se jako de*il a pište o Rusku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Klávesnice

Ale doba je tak vymknutá z prostých pravidel slušnosti, že je vlatně všechno možné. I dnes. Nu, a tak tedy na portále iDNES si může každý, kdo to vydrží, počíst o vizi zvané „Čeká nás komplikovanější svět s chřadnoucími USA a těsnější EU.“

Placená trumpeta (od roku 2007), čistá „neziskovka “zvaná Ústav pro  mezinárodní vztahy“ zaměstnává třeba pana Víta Beneše. Ten pán je uváděn na portále jako „výzkumný pracovník“. Soudí, že „Rusko přijde o zbytek vlivu na celosvětové dění v okamžiku, kdy „zahraničí ztratí zájem o jeho nerostné suroviny a zbraně“.

Pan Beneš je inkluzivní pracovník? Copak „svět“ našich „hodnot a způsobu života“ ztratí někdy zájem na ruských surovinových zdrojích? Copak neslyšel a neviděl veřejně-právně publikovanou tezi Madlein Allbrightové (Ukraderná, dříve Česká televize), že je „nespravedlivé, aby jeden stát – Rusko – měl přístup k tolika přírodním zdrojům“ a že „by se měl o ně se světem podělit“?

Míněno tak, že by se evropští pitomečci začali cloumat s Ruskem například při obraně frankogermánských „hodnot“ na obranu tolerovaných fašistů Ukrajiny, za účasti východoevropského kanonenfutru? Aby kovbojíci zatím vymysleli nějaký způsob, jak Rusku ukrást Sibiř a přilehhlé územní zdroje?

A zájem o ruské zbraně? Tak tedy, chápu, že nositelé „hodnot“ jsou trochu pokakaní. Naštěstí i náš současný i nový prezident má snad v tomto kontextu jasno. A bude vědět, kdy národ bude muset být skutečně povolán do zbraně. A už žádný „osmatřicátý“.

Člověku je občas skutečně těžko, když si uvědomí, co za odpad hovoří jeho rodnou řečí. Nicméně – aspoň ty prezidentské volby jsme přežili hned v prvním kole, a nad pragmatikem Babišem bude mít kdosi, Ing. Zeman, i dozorovou roli.

Tak se omlouvám Danovi a dalším. Původně jsem slíbil, že budu psát o prezidentských volbách. Ale – mám dnes narozeniny....

Svatopluk Otava

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Tragédie hříšného doktora

11:07 Zdeněk Jemelík: Tragédie hříšného doktora

V rýnovické věznici si odpykává dvanáctiletý trest za - mírně řečeno - nevhodné nakládání s podřízen…