Svatopluk Otava: Novičokem útočili Pat a Mat nebo králíci z klobouku?

6.9.2018 8:27 dop.

A jmenuje se údajný terorista Alexandr Petrov ve skutečnosti Pat nebo Bobek? A co Ruslan Boršilov? Že by Mat? Nebo Bob? Takové určující podrobnosti totiž šéf britských agentů 007 na tiskové konferenci zapomněl uvést.

Svatopluk Otava: Novičokem útočili Pat a Mat nebo králíci z klobouku?
Foto: Repro Youtube
Popisek: Údajní pachatelé pokusu o vraždu Sergeje Skripala

Moc to zatím „netáhne“. Ještě že máme aspoň tu Českou televizi

„Objevná“ exploze „informací“ o původu útočníků, kteří měli v Salisbury otrávit nervově-paralytickou látkou sovětské provenience bývalého agenta GRU Sergeje Skripala a jeho dceru Julii, se tak „vydařila“, že opravdové křepčení mainstreamu se tentokrát jaksi nekonalo. Pouze Ukradená (dříve Česká) televize vykouzlila čas i na kompletní záznam tiskové konference šéfa jakéhosi protiteroristického oddělení Neila Basu, co popisoval úmornou snahu londýnských sponzorů terorismu na permanentním očerňování Ruska všemi způsoby.

Mayová, Basu, a Hemmingsová „věří“. A to stačí

Diváci tedy mohli shlédnout zvláštně rozrastrované podobenky „identifikovaných“ teroristů Alexandra Petrova a Ruslana Boršilova. Též podivuhodně poskládaný sestřih záznamů průmyslových kamer, který měl dokumentovat Basuem podávanou historku o pohybu podezřelých ve Velké Británii v inkriminovaný čas. Nejasné snímky s matným, neutrálním pozadím, stejně jako kamerové záznamy však byly takové kvality, že Britové se rozhodli nepožádat Rusy o vydání podezřelých a to rovnou považte! - s ohledem na ruskou Ústavu, která prý neumožňuje vydávat občany Ruské federace jiným zemím.

To bylo jistě buď mimořádně ohleduplné, ale vypadá to spíše hloupě. Rusové mnohokrát žádali, aby jejich vyšetřující orgány mohly být účastny na vyšetřování pseudokauzy, stejně jako v případě pirátského sestřelu letu MH 117, který klidně mohl proběhnout v režii fašistické vlády v Kyjevě. A stejně jako kdykoli před tím, také tentokrát a vždy i do budoucna, ruská strana nebyla, není a nikdy nebude oficiálními orgány Západu slyšena.

Nicméně, jakási Sue Hemmingsová „z vrchního státního zastupitelství“ (trochu zvláštní „titul“) „věří“, že bylo shromážděno dost důkazů, které by mohly vést k „úspěšnému odsouzení“. Och ta britská víra! Och, ta korektní mluva! (Mimochodem – jestlipak si čtenář vzpomene, jak díky „víře“ byli anglickým soudem osvobozeni vrahové českého občana, když jej pro marginální spor umlátili prakticky na veřejnosti řetězy? A to korektní zdůvodnění….)

Tak, co? Už se to podaří? Bude válka?

Zdařilé načasování činorodé britské tajné služby (či služeb) , kdy se některý z jejich výtvorů objeví, jistě také stojí za zmínku. Po prvé se Skripalovi objevili na scéně v době, kdy byla v plném proudu očerňující kampaň v souvislosti s přípravou mistrovství světa v kopané, které pořádala ruská města, kdy byly Bílými přilbami vyráběny pseudoútoky chemickými zbraněmi, aby se zamezilo osvobozujícímu tažení syrské armády a jejích spojenců při vyhánění mezinárodních teroristů ze země.

Nu, mimořádně zdařilé mistrovství světa ve fotbale je u konce, Sýrie je již téměř svobodná, zbývá dobýt poslední provincii Idlíb. Ruské tajné služby prostřednictvím své vlády zjistily, že angličtí teroristé z Bílých přileb už zase svážejí chlór a jiné chemikálie, aby opět zinscenovali další „chemický útok“ Assadových vojsk, proti své poslední baště. A varovaly...

A hle! Pohádka o Skripalových a zlých skřítcích GRU je opět zde! Vylepšená, hloupé evropské dětičky už nemusí spoléhat na deklamované slovo, hoši z agentury 007 ji už vylepšili pohyblivými obrázky a jmény. Trapné a k zasmání.

Tedy – k zasmání vlastně moc ne. Ona se totiž připravuje snad i opravdová rasistická válka proti Rusku. Světová přece. Nejsme žádní troškaři. Jen co se tématu ujmou odborníci jako Tomáš Halík, Petr Pavel, Jakub Janda...

Svatopluk Otava

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Martin Exner byl položen dotaz

Dotaz

Vážený pane poslanče, po přečtení níže uvedeného článku, si dovoluji obrátit se na vás s následujícím dotazem. Píšte tam, že nás nás Rusko snaží zmanipulovat atd. My i mí přátelé nic takového nevidíme, sledujeme zprávy na čských tel. stanicích, posloucháme Radiožurnám, Country rádio, pohybujeme se ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Milan Knížák: Andělé a ďáblové

20:17 Milan Knížák: Andělé a ďáblové

Jak již jsem několikrát dal veřejně najevo, byl jsem velmi potěšen výsledkem parlamentních voleb, kt…