Tereza Spencerová: Čtyři hacky a jeden pohřeb... Pohřeb jistot kolem nás

18.08.2016 16:20 | Zprávy

George Soros a migrační krize, Hillary Clintonová a zákulisní machinace v předvolební kampani, generál NATO, který snad chtěl rozpoutat válku proti Rusku, průchodné servery všemocné NSA… Úniky informací z posledních týdnů vyvolávají mnohé otazníky.

Tereza Spencerová: Čtyři hacky a jeden pohřeb... Pohřeb jistot kolem nás
Foto: wealthydebates.com
Popisek: George Soros

Agentura Bloomberg dopředu zkoušela řídit „dopad škod“, když avízovala zveřejnění hacknutých dokumentů Open Society Fund (OSF) amerického miliardáře George Sorose. Po vzoru Hillary Clintonové, jedné z největších příjemců Sorosových milionů, odváděla pozornost od obsahu dokumentů k otázce nejasné identity hackerů, přičemž se pachatelé znovu hledají v Rusku.   

OSF průnik do svých serverů už v červnu oznámila FBI, přičemž experti dospěli k závěru, že hackeři, kteří o sobě mluví jako o „amerických hacktivistech respektujících a hájících svobodu projevu, lidská práva a vládu lidu“, prý prošli jen „do intranetového systému používaného členy správní rady, zaměstnanci a partnery nadace“. 

Na stránce DCLeaks se nyní v každém případě objevilo asi 2500 dokumentů, které nabízejí pohled – mimo jiné -- na aktivity OSF při ovlivňování migrační krize v Evropě. Podle OSF by právě migrační krize měla být považována za „novou normu“, která navíc Sorosově organizaci nabízí „nové příležitosti“ k ovlivňování migračních politik na globální úrovni. OSF přitom konstatuje, že pracuje s „lídry v terénu“ s cílem „formovat utváření migrační politiky a ovlivňovat regionální a globální procesy, které ovlivňují způsoby, jakými je migrace spravována a prosazována“. Autoři studie shrnují: „Naším východiskem pro práci spojenou s řízením byla -- vedle potlačování negativních dopadů prosazování – současná podpora hráčů na poli proaktivního hledání změn politik, pravidel a regulací, které řídí migraci.“ 

Podle OSF současná migrační krize v Evropě „vytváří prostor pro přehodnocení správy migrace a mezinárodního uprchlického režimu“. „Současné klima nabízí nové příležitosti pro reformu migrační správy na globální úrovni, ať už prostřednictvím existujícího multilaterálního systému nebo spojením škály hráčů k inovativnějšímu myšlení. Náš dlouhodobý zájem a investice do globální práce znamená, že máme mnoho správných partnerů a jsme připraveni pomoci ostatním pohybovat se v tomto prostoru,“ uvádí dokument, podle něhož uprchlická krize „nabízí nové příležitosti“ pro „koordinaci a spolupráci“ s dalšími bohatými dárci. 

Málem vzniká dojem, jako by uprchlická krize v Evropě byla pánována a pečlivě připravena, a to nejen Sorosovou organizací, ale i dalšími, kdo mohou získat ze změny regionální „migrační správy“, což v praxi znamená omezení státní suverenity, jak se o tom před pár měsíci přesvědčilo Řecko, nad nímž reálně visí hrozba Grexitu a jehož ostrovy se z vůle EU staly uprchlickými tábory. Nedávný průzkum ve 22 zemích světa odhalil převládající protiimigrační nálady, nicméně OSF zdůrazňuje nutnost bojovat s „rostoucí netolerancí vůči migrantům“, aniž by ovšem konkretizoval, jak. Uvádí nicméně seznamy „spolehlivých spojenců“ v Evropském parlamentu pro roky 2014 až 2019, kteří „pravděpodobně podpoří práci OSF“. Na seznamu je 11 výborů EP, 26 delegací a 226 europoslanců.

E-maily NATO

Dokumenty OSF odhalují financování skupin a organizací prakticky po celém světě, bez zajímavosti přitom nejsou například snahy „podkopat tradiční hodnoty v Rusku“ nebo vytvářet „správný“ mediální obraz vývoje situace na Ukrajině (tzv. Ukraine Media Project), v jehož rámci OSF platí novináře a vyhrazuje si právo vetovat jejich články, které „nemají relevanci pro narativ, o jaký usilujeme, nebo články, které jsou kontraproduktivní (prosazují narativ fašismu a podobně)“. 

Kolem Ukrajiny se toho ale odehrává mnohem víc. Další hacknuté materiály, tentokrát e-maily dnes už bývalého amerického velitele sil NATO v Evropě generála Philipa Breedlova, ukazují rovnou na snahu vzepřít se politice Baracka Obamy, dodat Ukrajině ilegálně zbraně a rozpoutat válku Západu proti Rusku. E-maily, které zveřejnil rovněž portál DCLeaks, spojují generála Breedlova s jeho předchůdcem ve funkci Wesleym Clarkem, náměstkyní amerického ministra zahraničí Viktorií „Fuck the EU“ Nulandovou, americkým velvyslancem v Kyjevě Geoffreyem Pyattem a americkou Nadací Potomac, která je často spojovaná s tajnými operacemi na Kavkaze. Právě ukrajinští oligarchové – vedle Sorose – přitom věnovali nadaci manželů Clintonových víc milionů než Saúdové nebo kdokoli jiný zahraniční sponzor. E-maily Hillary Clintonové, které byly zveřejněny na základě zákona o svobodném přístupu k informacím, ukazují na personální propojování Nadace Clintonových s ministerstvem zahraničí USA, přičemž nadace prostřednictvím ministerstva zajišťovala svým bohatým sponzorům i politické služby a plnila přání mimo jiné i George Sorose. A ten přes Hillary Clintonovou ještě ve funkci americké ministryně zahraničí v roce 2011 navrhl tři své kandidáty na vyřešení politické krize v Albánii, a Brusel jednoho z nich, slovenského diplomata Miroslava Lajčáka, opravdu vybral. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Televize bez hlavy

15:57 Zbyněk Fiala: Televize bez hlavy

Rychlý pád generálního ředitele České televize otevírá možnost najít někoho, kdo by lépe rozlišil př…