Trestně stíhání politici by měli odstoupit, žádá petice s několika tisíci podpisy

25.09.2014 16:41 | Zprávy

Zvolení statutárních zástupců hl. m. Prahy, žalovaných či trestně stíhaných za nakládání s majetkem hl. m. Prahy, může vážně ohrozit čerpání fondů Evropské Unie. Praha by tak mohla přijít o miliardy korun z evropské pokladny. Petici, která před tímto stavem varuje, předali ve čtvrtek zástupci strany DOMOV a sdružení „Nejsme klauni“ předsedkyni Petičního výboru Poslanecké sněmovny Zuzce Bebarové-Rujbrové. Zároveň požádali o veřejné slyšení. Vzhledem k časové tísni bude muset o rozšíření programu Petičního výboru rozhodnout sněmovna už na stávajícím zasedání.

Trestně stíhání politici by měli odstoupit, žádá petice s několika tisíci podpisy
Foto: red
Popisek: David Štěpán (DOMOV) předává petici Petičnímu výboru

Petice i petenti požadují od všech pražských politiků, trestně stíhaných a obžalovaných v souvislosti s nakládáním s majetkem Prahy, okamžité odstoupení z funkcí a kandidátních listin pro říjnové volby 2014; okamžité odstoupení všech pražských politiků navázaných na kmotry, developery a oligarchy z kandidátních listin pro říjnové volby 2014.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Svěřenecký fond

Jak to doopravdy je? Vy jste tvrdil, že Agrofert svěříte do svěřeneckého fondu, což se zatím nestalo. Proč? A taky jste tvrdil, že vašim dětem připadne až po vaší smrti, ale prý to bude možné už poté, co skončíte ve funkci a dokonce z vás budou moci udělat správce. Je to pravda nebo ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mira Třebická: Nezesměšňujte mi mého prezidenta

19:05 Mira Třebická: Nezesměšňujte mi mého prezidenta

Ono nestačí, že ho marketingoví specialisté nutí (alespoň si to myslím) chodit klást věnce 17. listo…