VÁCLAV DANDA se zamýšlí nad referendem o vystoupení Británie z EU a konstatuje, že ať už dopadne jakkoli, myšlenka na svobodu národů a států není nikdy ztracena.
Slovo Brexit mezitím Evropská komise zakázala na bruselské půdě používat. Stalo se totiž opravdovou noční můrou nadnárodních politických, bankovních a průmyslových elit, které postupně ovládly pod nevinnou značkou Evropské unie starý kontinent.
„Jejich“ boj o život
Sledujeme tedy „jejich“ boj o život. Zatímco zastáncům Brexitu (i pokud se Bruselanům podaří odchodu zabránit) hraje do karet unijními krizemi zmítaná Evropa a především nezničitelná touha národů po svobodě, europeisté vědí, že musejí ještě jednou vyhrát stůj co stůj. V opačném případě by s největší pravděpodobností následoval dominový efekt, postupný rozpad impéria a ztráta moci pro „bruselský lid“, který se již dávno oddělil od svých národů, žije v praktickém komunismu, a všemi prostředky se proto snaží historické národy ve svých vlastích zlikvidovat. Tento dosud nevídaný sociální experiment aktuálně sledujeme v dějství zvaném Migrační invaze v přímém přenosu, v němž jsme komparsem i diváky.
Jak se vůbec mohlo stát, že se „všemocné elity“ do této riskantní operace nechaly vmanévrovat? Byl to především hluboký rozkol v britské Konzervativní straně, který je dnes vidět při kampani před referendem více než kdy předtím. Konzervativci totiž ve volbách v roce 2010 nezískali většinu a v průzkumech současně rychle rostla Strana za nezávislost Spojeného království (UKIP), která dlouhodobě prosazuje odchod z Unie. Její lídr Nigel Farage se spolu s bývalým primátorem Londýna konzervativcem Borisem Johnsonem stali nejvýraznějšími tvářemi kampaně za znovunabytí svobody.
Za referendum může UKIP
V Konzervativní straně zavládl pocit, že premiér Cameron nebyl vůči EU dostatečně kritický. Cameron, který ve skutečnosti je a vždy byl pouhou figurkou v rukou nadnárodních elit spojených s Bruselem, se pokusil uklidnit stranickou opozici a současně zabránit růstu obliby UKIP. Prohlásil, že pokud vyhraje příští volby, vypíše referendum o vystoupení z EU.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Proč odmítáte zveřejnit celou vaší bakalářskou práci?
A jak je možné, že k ní vůbec není veřejný přístup? To by přeci měl být, a to u všech prací nejen vašich a těch bakalářských. A na jaké škole jste vystudovala magistra? Co vím, tak školu, na které jste dělala bakaláře ministerstvo zrušilo
Další články z rubriky

9:44 Jiří Weigl: Pandořina skříňka se otevírá
Válka na Ukrajině už dlouho má velmi závažné a pro nás zásadní důsledky, které si současná vládní ko…
- 16:14 Zdeněk Jemelík: Zločinci pod záštitou státu 3
- 11:41 Jiří Kobza: Europodvod
- 11:30 Feng Biao: Padesát let navázání diplomatických vztahů mezi Čínou a EU: plodné úspěchy a světlé vyhlídky
- 9:16 Jiří Halík: Lidskoprávní organizace nám nastavují pokřivené zrcadlo lidských práv. Cui bono?
- 13:57 Jiří Paroubek: Za všechno může Putin. Jak jinak