Václav Hošek: Americké pojetí morálky je divné

10. 5. 2019 21:38

Co je z mravního hlediska horší? Poloobnažené dívčí zadečky, anebo blázni s pistolemi, střílející na všechny strany?

Václav Hošek: Americké pojetí morálky je divné
Foto: pixabay.com
Popisek: Svoboda - ilustrační foto

Ze Spojených států amerických přišla tento týden další děsivá zpráva o nových masakrech šílených střelců. Mrtvý student a osm raněných. Taková byla v úterý bilance střelby na škole Highlands Ranch ve státě Colorado. Masakr se stal týden poté, co jiný mladý muž zastřelil v areálu Severokarolínské univerzity v Charlotte dva lidi a další čtyři zranil.

Ne že by Amerika měla na šílence patent, i v Evropě, potažmo u nás v Česku, jich je taky dost, nicméně nikde jinde nemají lidé tak snadný přístup ke střelným zbraním, jako v USA. Vzpomínám si, že před časem šel v jedné z našich televizních stanic dokument ze Spojených států, v němž místní populární moderátor pravil něco v tomto smyslu: „Když na obrazovce použiju vulgární slovo, mohou mě zavřít, když vytáhnu na někoho zbraň, je to naprosto normální.“

V záporném slova smyslu mě fascinovalo, když se radní kteréhosi tamního městečka pohoršlivě rozohňovali nad tím, když mladým dívkám vykukuje zadeček z kalhot a nešetřili tresty nad takovým ohrožením obecné morálky, včetně vězení. To by u nás vyvolalo spíše souhlasné pohledy mužů, jedině snad lékaři mohou mít výhrady ohledně nastuzení ledvin. A buďme za to rádi. Buďme rádi i za to, že u nás celé týmy policistů nepronásledují řidiče, kteří zastaví u prostitutky, tak jak je tomu na Floridě. Ne že by to byl můj šálek kávy, pouliční prostituce, ale proti gustu žádný dišputát, nepřesahuje-li to únosné meze. Co je tedy z morálního hlediska horší? Obnažené zadečky a vyzývavé dívčiny u silnic, anebo blázni s pistolemi, střílející na všechny strany? Odpovězte si sami. Pámbu nás chraň před americkým pojetím morálky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Otevřený dopis Prezídiu Slovenské akademie věd na obranu politologa Luboše Blahy

21:45 Otevřený dopis Prezídiu Slovenské akademie věd na obranu politologa Luboše Blahy

Nikdo nedokáže zpochybnit, že za pravdu a spravedlnost kříží kordy z ušlechtilých, a nikoli nízkých …