Václav Klaus: Co přinesl pařížský summit o klimatu?

28.01.2016 21:39 | Zprávy

Pařížský summit byl šílený, ale bohužel úspěšný. I když jsou blouzniví propagátoři doktríny lidmi způsobeného globálního oteplování ne plně spokojeni, protože chtěli daleko více, je třeba přiznat, že uspěli.

Václav Klaus: Co přinesl pařížský summit o klimatu?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus

I když je stále více evidentní, že má tato doktrína už nikdy neopravitelné trhliny, které dnes a denně přibývají a narůstají, podařilo se jim toto téma udržet při životě. Nic jiného nepotřebovali. Dnes už se snad ani nepokoušejí obhajovat ono neobhajitelné novými argumenty.

Udržovat toto téma při životě znamená, že

- politici mají téma, pomocí něhož mohou demonstrovat svou starost o budoucnost lidstva (a vyhýbat se řešení akutních, vážných, řešitelných problémů), svůj altruismus, svou prozřetelnost, svůj nadhled nad každodenností. Mají dlouho hledané téma, které je v průběhu jejich politické kariéry empirickou zkušeností nevyvratitelné;

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Markéta Šichtařová byl položen dotaz

Proč myslíte, že je cílem Evropy chudoba?

To mi přijde až utopistické tvrzení. Je teda pravda, že pro blaho Evropanů toho moc nedělá nebo spíš nic. A druhá věc, koho přesně myslíte tou Evropou? Protože to jsme přeci i my.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Eva Pařízková: Zdánlivě nepostřehnutelný? mučedník: K padesátinám Pavla J. Hejátka

15:16 Eva Pařízková: Zdánlivě nepostřehnutelný? mučedník: K padesátinám Pavla J. Hejátka

Existují umělci, jejichž hlas je slyšet i tehdy, když už dávno nezní. Existují jména, která z veřejn…