Václav Klaus: EU je supernacionálním centralizovaným státem, který likviduje suverenitu členských zemí

10.03.2016 21:18 | Zprávy

Odpověď Václava Klause na otázky studentky brněnské Střední průmyslové školy chemické

Václav Klaus: EU je supernacionálním centralizovaným státem, který likviduje suverenitu členských zemí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus

Milá Martino,

děkuji, že jste si na mne vzpomněla (nebo vzpomněli) a těší mne, že se na chemické průmyslovce někdo skutečně zabývá těmito společensko-vědními tématy.

Vaše otázky jsou na knihu, ne na pár vět. Knihy o tom píšu jiné, ty si přečtěte, tak aspoň pár odpovědí:

Co vnímáte jako největší nevýhody EU a proč?

VK: EU je ve své dnešní podobě supernacionálním centralizovaným státem, který likviduje suverenitu svých členských zemí. Navíc prosazuje svůj politický, ekonomický a sociální systém, který je vysoce neproduktivní a vede ke stagnaci celé Evropy, i nás.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Jan Bartošek byl položen dotaz

Vy opravdu věříte tomu, že není jasné, kdo volby vyhraje?

A proč jestli tu nechcete vládu ANO s komunisty nebo třeba s SPD, tak proč není vůle, aby se na vládě s ANO dohodla třeba koalice SPOLU? Vždyť třeba vy jste už ve vládě s ANO byli.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vladimír Ustyanovič: Volební zradu čekám z Hradu

15:17 Vladimír Ustyanovič: Volební zradu čekám z Hradu

S určitou míru nadsázky si dovolím přeložit, co prezident Trump sdělil takzvaným evropským lídrům v …