Václav Kovalčík: Běh života i životů jako eet

22.10.2021 12:41 | Komentář

Zážitky a zkušenosti předků, osobní běh života, to všechno ovlivňuje situovanost jednotlivce, jeho zázemí, vnímání reality i samotnou realitu, která automaticky ovlivňuje mezilidské vztahy i dějiny individuální a společenské.

Václav Kovalčík: Běh života i životů jako eet
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: psací stroj

Mnohé rány a útoky vnímá jednotlivec. Někdy se z toho dostane snadno, jindy trvá věky než se vše zahojí. Pokud jsou jednotlivci i společnost něčím zraněni, tak se to opět automaticky odráží na neblahé kondici státu i světa. 

Anketa

Chcete Pekarovou Adamovou za předsedkyni Poslanecké sněmovny?

4%
93%
hlasovalo: 45738 lidí

Náš životopis se totiž chová jako eet. Je prostě nekompromisní, ale upřímný až příliš. Znovu uvádím náš stát, jenž je sužován kriminalitou a morálním bahnem. Zejména to negativistické odnáší jednotlivec i společnost.

Zlo má tendenci úplně zesilovat co nejvíce v jednotlivci, společnosti i státě. Od toho se pak odvíjí reálný i virtuální svět. Křivdy se hromadí čím dál víc, diskuse například plné agrese a nenávisti vůči odlišným názorům.

Mnozí lidé si tímhle řeší splíny a křivdy např. ze školství (procesu vzdělávání), rodinné situace, anebo zaměstnání. Na mnohé nevinné zaklekl stát, tak si to opět odnášejí dosyta.

Jsem zastánce teorie, že lidstvo pochází z jiné vyspělé planety (civilizace), ale jest na naší Zemi ve vyhnanství za špatné chování. Bible zase zastává teorii prvotního hříchu, jenž se šíří jako virus v jednotlivci i společnosti.

Celkově bych chtěl shrnout, že morální a ekonomická kondice státu je úzce spjata s psychikami, zážitky i zkušenostmi jednotlivců, míchají se v národech dobré i špatné životní okamžiky, které se automaticky individuálně i ve společnosti zapisují jako eet.

Je tedy na nás všech, abychom nasměrovali náš národ i svět ve jménu individuálního i společenského dobra, aby fungoval ve jménu všeobecného blaha v detailech i celku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miroslav Kulhavý: Je OSN již ve vleku islámských zemí?

10:46 Miroslav Kulhavý: Je OSN již ve vleku islámských zemí?

Existuje ještě ve světě nějaká uznávaná organizace, která umí objektivně posoudit dění na naší matič…