Václav Kovalčík: Bezohledný systém vůči původním občanům může za šíření koronaviru ve světě

15.03.2020 21:00

Tady se už začíná nevyplácet pro-imigrační politika z epidemického hlediska. Zaprodané a prohnilé režimy států Evropské unie totiž způsobily kalamitní stav přijímáním migrantů a tolerováním jejich kriminality.

Václav Kovalčík: Bezohledný systém vůči původním občanům může za šíření koronaviru ve světě
Foto: hns
Popisek: Koronavirus v České republice, ilustrační koláž
reklama

Například se "nedávno" v Itálii změnila vláda z proti-imigračního proudu na proud pro-imigrační! Do toho nám ještě vyhrožuje Turecko posíláním migrantů do Evropy, čímž je ohroženo zdraví a existence původních evropských obyvatel.

Pokud tady máme NATO, tak by si Severoatlantická aliance měla pozvat turecký stát na kárný kobereček, aby učinil nápravu, jenže členské státy uvedeného pochybného paktu nemají k tomu vůbec odvahu!

Státy, které brojí proti vlastním lidem, doplácejí na svou zhoubnou politiku, neboť USA se nelíbí ekonomická konkurence.

Sice média uvádějí vznik coronaviru v Číně, ale někomu se hodilo jej rozšířit po celém světě, a tak to pokračuje jakoby válečným stavem dokonce na západě - viz ponechání starších obyvatel napospas pandemii, což je největší hyenismus.

A tak by  Evropská unie měla uznat svou dosavadní chybu místo buzerace na adresu členských evropských států. Vím, že se budou prohlubovat deficity a schodky zadlužení evropských států, ale státy Evropské unie musejí především myslet na své původní obyvatele, aby jednoho dne nevymřeli.

Co je tedy řešením situace? Nejprve shromáždit všechny léčebné postupy a zkušenosti ze světa, dále potřebné lékařské materiály, aby se zabránilo šíření coronaviru. Zároveň rozšířit týmy výzkumníků, aplikovat poznané a ověřené.

Rovněž spoléhat na dosud známé přírodní bohatství například léčivých rostlin a hub doma i ve světě. Aplikovat získané zkušenosti proti zhoubné pandemii, vždyť existuje mnoho cest, jak léčit vážná chřipková onemocnění.

Peníze z rozpočtů přesunout do zdravotnictví, sociálních služeb a vědy a výzkumu.  Dále smysluplně a adresně využít mezinárodní pomoci, jednat s bankami a věřiteli na dočasné odložení  splátek. Rovněž stanovení smysluplných splátkových kalendářů nezbytné, aby se evropské státy vyhnuly finanční krizi.

I odpuštění státních dluhů připadá v úvahu, stejně tak správné přizpůsobení pracovních úvazků, či podpor. Jsem světového názoru, že zdraví jest přednější než bezohledné honění se za ekonomickým růstem a majetkem. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lukáš Kovanda: Kolik stojí dítě?

13:24 Lukáš Kovanda: Kolik stojí dítě?

Komentář k ekonomickým nákladům výživy a výchovy dítěte v závislosti na jeho věku. A to jak z pohled…