Václav Kovalčík: Česká republika, Evropská unie i okolní svět v období koronavirové krize

4. 4. 2020 11:07

Vážení občané, náš národ musí být jednotný, nesmí být pod útlakem Evropské unie, která jej soudí a pranýřuje kvůli nesmyslným uprchlickým kvótám dokonce v období koronavirové krize. Evropská unie na mě působí jako nějaký sobecký zbohatlík, jenž jako první utíká z potápějící se lodi!

Václav Kovalčík: Česká republika, Evropská unie i okolní svět v období koronavirové krize
Foto: ParlamentníListy.cz
Popisek: Vlajky před Evropským parlamentem v Bruselu
reklama

Občanům naší republiky i obyčejným lidem v zahraničí, kteří zachraňují životy v období nelítostné pandemie koronaviru, patří můj obdiv, respekt i dík.

Zato potentátům Evropské unie, kteří se před problémy často schovávají, nepatří můj respekt, neboť se chovají hůř než hyeny. Africkým živočichům se tedy omlouvám.

Nechci se vůbec vychvalovat, ale myslím si jediné, že bych měl vést Evropskou komisi, aby se uschopnila k pragmatickým činům pro lidi, národy, aby razantně zaujala postoj proti zbabělosti evropských potentátů.

Jsem toho názoru, že uprchlické kvóty musejí být minulostí, a to na odpadní skládce dějinné. Nelze tohle téma rozbalovat v období koronavirové krize!

Náš stát si zaslouží větší finanční pomoci. Musí být výrazně slyšet v žádostech o mezinárodní pomoc. Zatím se státní dluh navyšuje - dává do bankovních dluhopisů tzv. tištěním "nových papírků." Proč se naše vláda neozve o mezinárodní podpory? Evropská unie, zejména v době koronavirové krize, opět kálí na naši republiku! Je to trestuhodné též vůči Polsku a Maďarsku!

Zároveň kritizuji vlády a režimy rozvojových zemí, kde bují násilí, chudoba, prostituce, války, náboženský fanatismus atd.

Vážení představitelé vyspělého i rozvojového světa - jsme přece už ve 21. století. To, co se aktuálně děje, patří do dávných minulých dob, nikoliv do současnosti a budoucnosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Marian Kechlibar: Jiná forma bankrotu aneb O odpouštění dluhů

9:01 Marian Kechlibar: Jiná forma bankrotu aneb O odpouštění dluhů

Nová Bidenova administrativa zvažuje odpuštění části studentských dluhů. Je to tak trochu úvaha ze z…