Václav Kovalčík: Cyklostezky, hnus a arogance

01.10.2021 9:01 | Komentář
autor: PV

Dne 30. září 2021 se mi stal jeden incident, kdy jsem na vlastní oči zažil aroganci a hnus ze strany jedoucího cyklisty. Jel totiž nekontrolovanou rychlostí, navíc z jeho úst na mou osobu zaznělo: "Uhni, vole!" Bylo to ve smíšené zóně, v níž jsem byl pouze zlomek sekundy, neboť jsem přecházel na další chodník.

Václav Kovalčík: Cyklostezky, hnus a arogance
Foto: wikipedia.com
Popisek: Cyklista, ilustrační foto

Vážení čtenáři, tyhle excesy si dovolují spratkové, kteří tzv. machrují, přitom do sportovců mají úplně daleko, neboť sport nesmí být o aroganci a hnusu - ani ve volnočasových aktivitách.

Zastávám záporný názor na tyto tunelářské projekty z peněz daňových poplatníků, které se nazývají cyklostezky. Ihned bych je zrušil, vyzdvihl bych tím bezpečí i jistoty chodců. Zejména ve Zlíně se tyto arogance a hnusy dějí. Za to můžou předchozí garnitury i ta garnitura současná, když to vůbec neřeší.

Tunel na peníze jménem cyklostezky vyvolává v lidech větší hnus a aroganci, zejména je to znát při smíšených zónách. Je to dnešní luxus, aplikovaný proti chodcům. Vždycky jsem preferoval, aby byli potrestáni většinou tzv. řídící vyšších a vyšších dopravních prostředků za přestupky i trestné činy, ne automaticky pouze chodci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Denis​ Doksanský byl položen dotaz

SMS

Není bezpředmětné, komu byli SMS poslány, když je jasné, že byli směřovány prezidentovi? Proč je neposlal Macinka přímo jemu nevím, spíš otázka na něj. Ale podle vás je jejich obsah v pořádku? A celkově podle vás takto má komunikovat státník?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Špatná zpráva pro občany

15:57 Zbyněk Fiala: Špatná zpráva pro občany

Skutečně je náprava vylhaného státního rozpočtu investicí do výkrmny agrobyznysu, jak tvrdí předseda…