Václav Kovalčík: Elfíci, sluníčka a trollové

02.11.2018 21:42

Vyrojili se elfíci, nový druh, jenž nechce nadále žíti v pohádkách. Snaží se napojit na veřejnoprávní média ve vytrvalém boji proti nějakým trollům.

Václav Kovalčík: Elfíci, sluníčka a trollové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Noviny, ilustrační foto

Nejspíš propaganda, ti elfíci, zároveň výplod rozkladačů národního i světového štěstí.

Sluníčka nemají co dělat, proto zneužívají chudáky elfíky. Čím více trollů chytí, tím větší odměna, lepší živobytí. Jenže si elfíci zadělávají na problém - rostou jim rypáčky na chytání mravenců.

Jeden chycený troll rovná se prodloužení nosánku o jeden centimetr. Za chvíli se bájní elfíci neunesou - budou mít obrovské rypáky, že se jim i sluníčka vysmějí. Jednou se podvedení elfíci rádi vrátí do pohádek, neboť si konečně uvědomí, že byli zneužiti pražskou kavárnou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Hampl: Nejen dohonit, ale předhonit

21:37 Petr Hampl: Nejen dohonit, ale předhonit

Denní glosa Petra Hampla