Václav Kovalčík: Současná vláda Andreje Babiše kašle na zdravotně postižené

26.08.2019 8:56

Současná vláda ve svém programu zapomíná na lidi různých stupňů invalidních důchodů, co se týče slevy na jízdné. Ani ZTP nelze dosáhnout u všech invalidních důchodců. Bohužel ZTP se často uděluje na nesprávných místech v kriminálních sférách.

Václav Kovalčík: Současná vláda Andreje Babiše kašle na zdravotně postižené
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš
reklama

Andrej Babiš chce jednoduše opít slevou na jízdné zejména studenty, ale zapomíná na lidi, kteří to nejvíc potřebují, na zdravotně postižené a handicapované.

Úřady plné byrokracie jsou nečinné v udělování ZTP na adresných místech. Mají k dispozici poněkud roztroušená pravidla, kdy jeden dostane ZTP a druhý nedostane, i když se u obou projevují vážné nemoci.

Andrej Babiš a celá jeho vláda už přiznává, že ekonomika klesá, a řítíme se do krize. Již zmíněnému oligarchovi vyhovují špatná přerozdělení sociálních výhod. To má za následek, že se peníze státního rozpočtu nedostávají na správné adresy.

Současná populistická vláda zapomíná na ty nejpotřebnější tak jako ostatní vlády po roce 1989. Současná populistická vláda se bojí zasáhnout proti kriminální mafii, co se týče zneužívání sociálních dávek.

A proto je ostuda tohoto státu, že zdravotně handicapovaní živoří, jsou tedy na okraji společnosti, nemají téměř žádné výhody, trpí věčnou chudobou!

Václav Kovalčík, Zlín

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lubomír Man: Nesnesitelné Babišovo páteční dilema

21:05 Lubomír Man: Nesnesitelné Babišovo páteční dilema

Když se v pátek ráno téměř souběžně s aférou o „zločinu“ rouškou nepřikrytého Prymulova obličeje, zo…