Václav Kovalčík: Studentům by měla být uznána praxe z období koronavirové pandemie

22.10.2020 7:38

Studující lékařských fakult, zdravotnických škol a dalších profesí si zaslouží uznání své praxe v rámci studia z období koronavirové pandemie.

Václav Kovalčík: Studentům by měla být uznána praxe z období koronavirové pandemie
Foto: Repro Youtube
Popisek: Koronavirus SARS CoV-2
reklama

Studenti a studentky lékařských fakult i zdravotnických škol si zaslouží, aby jim byla vždy uznána ve všech oborech jejich pomoc při koronavirové pandemii, co se týče studia. Pokud mají ještě více předmětů před sebou, tak bych doporučil absolvování za předepsaná studijní léta, uvedené předměty nahradit v dalším studiu - třeba v postgraduálu, tedy prodloužit statut student.

Stejně tak praxe za koronavirové pandemie musejí být jako zaměstnanecký poměr. U zdravotnických škol to udělat obdobně, předměty nahradit v nástavbě, dále opětovné prodloužení statutu student.

Je hrozné, že školy a univerzity bohužel většinou neuznají uvedenou pomoc ze strany studujících, protože vládnou byrokrati, kteří jednoduše zaspali dobu 21. století. Taktéž je to u sociálních, či pedagogických oborů. Ze zpráv se mi ježí vlasy, kam může stát ve jménu vzdělávací byrokracie klesnout!

Bohužel životy obyčejných lidí, i těch studujících, mnohokrát ovlivňují psychopati i sociopati ve vedoucích pozicích aneb "žáby na prameni!" Je to sice ostré vyjádření, ale pravdivé. Podle toho to tak v naší okleštěné zemi vypadá.

Dneska se totiž hraje na tuhý a bezohledný kapitalismus, kriminalitu, přeplněné ubytovny a úřady práce, neboť se musí za každou cenu splnit přání šedých eminencí pošlapat mezilidské, profesní i rodinné vztahy, stejně tak zruinovat ekonomiky národních států!

Kráčí se přes mrtvoly, dokonce současná vláda i rádoby demokratická opozice jimi kráčejí. Pak se nadává na nedostatek lékařů a zdravotních sester v nemocnicích okleštěné České republiky.

Bohužel je společnost rozdělená, možná právem, možná neprávem, ale nemohu soudit, když naše republika upadá do horší a horší světové koronavirové krize, která se podobá astronomické černé díře. Potentáti aneb nejužší hrstka světově bohatých oligarchů tleská, kdežto rozumní, pilní a pracovití občané tradičně utřou nos, stejně tak starobní, invalidní důchodci a nezaměstnaní.

Na závěr bych opět vyslovil přání, aby se modernizovaly všechny oblasti lidského života, ale nezapomínejme též chránit a obdivovat nádhernou přírodu. Snaživým, poctivým a iniciativním lidem dejme šanci na lepší dobu, studujícím též. Nikdo z nás si nepřeje vládu a vedení firem dle ponižujícího scénáře z dílny psychopatů a sociopatů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Dobrý: Na bílých životech tedy nezáleží?

21:04 Petr Dobrý: Na bílých životech tedy nezáleží?

Vážení sportovní přátelé, občané ČR, v záplavě článků, názorů, komentářů a připomínek k inkriminovan…