Václav Kovalčík: Uvalení embarga je pouhou závistí

25.11.2011 7:33

Jsme toho dennodenně svědky, jak se zachází se státy, které nesouhlasí s bankrotářskou politikou tzv. „důležitých" mocností. Na to doplácejí většinou obyvatelé zemí, na něž je uvaleno embargo.

Václav Kovalčík: Uvalení embarga je pouhou závistí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolary, ilustrační foto
reklama

Právě vyhlášení ekonomické blokády je dalším sudem prachu ohledně případného válečného konfliktu. Závist rovněž funguje zejména v nejvyšších ekonomických sférách. Tenhle postup je alarmující, vždyť se jedná o primitivní a laciné gesto v mezinárodní politice, která je typická terorem a zastrašováním. Vlivem embarga např. dochází k rapidnímu zdražování strategických komodit, což odnášejí zejména spotřebitelé, kteří nic nezavinili. Takhle se spekuluje se světovým bohatstvím! Takhle se ožebračují národy a porušují lidská práva! Již uvedený systém je zločinem proti lidskosti v mezinárodní politice! A proto bych doporučil nejprve dialog; nastartování společného postupu v otázce trvalého a udržitelného rozvoje; vzájemnou  spolupráci v ekonomice, sociálních, vzdělávacích, vědeckých a kulturních programech, vždyť ve smysluplných činnostech se skrývá východisko z celosvětové krize.

Václav Kovalčík, Náchod

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Richard Seemann: Kurz rozhodně odmítá rezignovat

9:09 Richard Seemann: Kurz rozhodně odmítá rezignovat

Rakouský spolkový kancléř Sebastian Kurz je konfrontován dvěma soudními rozhodnutími v souvislosti …