Václav Kovalčík: Zvyšování a zvyšování platů - jak u koho

18.12.2018 8:39 dop.

Zvyšování a zvyšování - to je několik pojmů najednou, jak u koho, vždyť u politiků je to výsměchem vůči našemu národu, který je rozkraden a navíc v dluhové pasti. Za špatnou práci politiků jsou již od Sametu jejich platy přímo královské. Jak je to možné, jak jsme došli k uvedenému zjištění?

Václav Kovalčík: Zvyšování a zvyšování platů - jak u koho
Foto: www.pujcka.cz
Popisek: Prázdná peněženka, ilustrační foto

Porovnejme tedy výplatní pásky občanů našeho národa, máme tedy mnoho a mnoho čísel, sociálních tříd a životních úrovní. Jak se v tom labyrintu vyznat, když je ve společnosti oceňováno diletantství než poctivá práce obyčejných lidí? Jak je možné, že zde máme chudobu, bezdomovce, lidi v nenávratných dluhových spirálách?

Odpověď hledejme historickým porovnáním, kdy za časů Československa měl náš společný stát majestát a lesk, dnes se jako Česká republika ocitá ve zbídačené a okleštěné podobě, což mi mnohokrát připomíná Mnichov v roce 1938.

Zvyšování a zvyšování - to je několik záhadných pojmů, jejichž fungování vykazuje nepoměr, neboť se počítá špatně a nespravedlivě - rychle bohatnou lidé s královskými příjmy, a chudí jsou ještě chudší v souvislosti se zdražováním zboží a služeb, dokonce základních životních potřeb.

Již uvedený chaotický nepoměr zapracoval opět proti chudým lidem! Již uvedený chaotický nepoměr zapracoval v odlišných starobních a invalidních důchodech, které jsou jen almužnou!

Nárůst byrokracie se nejspíš líbí Evropské unii, což proběhlo vcelku "bezproblémově". A tak post-sametové vlády se podílejí na likvidaci občanů našeho národa dle směrnice západu.

Pokud situaci našeho národa bedlivě vyhodnotíme, hrozí nám vymazání z mapy Evropy a světa. To není poplašná zpráva, to je jen žalostná charakteristika a žalostný trend směřování naší republiky "do hromadných hrobů"!

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Martin Exner byl položen dotaz

Dotaz

Vážený pane poslanče, po přečtení níže uvedeného článku, si dovoluji obrátit se na vás s následujícím dotazem. Píšte tam, že nás nás Rusko snaží zmanipulovat atd. My i mí přátelé nic takového nevidíme, sledujeme zprávy na čských tel. stanicích, posloucháme Radiožurnám, Country rádio, pohybujeme se ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Milan Knížák: Andělé a ďáblové

20:17 Milan Knížák: Andělé a ďáblové

Jak již jsem několikrát dal veřejně najevo, byl jsem velmi potěšen výsledkem parlamentních voleb, kt…