Proč má být český stát z milosti jakési australské firmy jen podílníkem na těžbě a zpracování suroviny, když existuje státní podnik DIAMO, který je schopen zajistit toto vše v režii českého státu. Australané dobře vědí, že i když českému státu poskytnou z této činnosti drobky jejich zisky budou horentní, neboť zásoby suroviny se oceňují v řádu bilionů korun.
Proč všechen zisk z lithia nemůže zůstat českému státu, tedy občanům této země, a to i za cenu v milionech korun, kterou stát zaplatí za již provedený průzkum a odstoupení od existujících smluv, případně smlouvy o ochraně investic? Naříkáme, že z podniků privatizovaných cizinci odchází z Česka ročně na dividendách bezmála 300 miliard a dalších 300 miliard v důsledku dalších finančních transakcí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Vy pořád řešíte jen nějakou regulaci obsahu na internetu
Ale řešíte problém i z opačného úhlu, kdy se nejen z internetu vytrácí svoboda slova a názoru? Mě přijde, že se dnes už nahlas nesmí říci, co si opravdu myslíte. Nemyslím nezákonné věci, ale prostě svůj názor, který třeba zrovna vaše vláda nebo většinová společnost neuznává. To ale pak přeci není žá...
Další články z rubriky

17:50 Lukáš Kovanda: Trumpova cla, včetně nyní nového 30procentního, připraví Česko letos o 76 miliard
Komentář k nákladům nových Trumpových cel pro českou ekonomiku. Americký prezident nové, 30procentní…