Valtr Komárek: Zeman v roli prezidenta by vyvedl zemi z beznaděje

18.11.2012 10:37

Jedna z klíčových tváří listopadových událostí roku 1989 a čestný předseda ČSSD Valtr Komárek se naplno pustil do boje za zvolení expremiéra Miloše Zemana prezidentem.

Valtr Komárek: Zeman v roli prezidenta by vyvedl zemi z beznaděje
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Valtr Komárek
reklama

Podle Komárka je Zeman schopen vyvést zemi z beznaděje v rámci své poslední životní mise.

Lidé podle Komárka cítí 23 let od Listopadu 1989 zklamání a úzkost z toho, co je čeká v budoucnosti. Čestný šéf sociálních demokratů se domnívá, že se nacházíme v bodě zlomu. „Je to doba, kdy jde znovu o budoucnost národa, jde o to vrátit lidem naději,“ řekl v pátek Novinkám.

Zásadní otázkou podle něj je mobilizace českého kapitálu a pracovní síly. ČR by podle Komárka také měla razantněji obchodně pronikat do Ruska nebo asijských zemí. Tím, kdo by dokázal tyto úkoly splnit, je podle něj Zeman.

„Všechno toto Zeman umí. Chce to obrovskou práci,“ řekl s tím, že expremiér a prezidentský kandidát „umí“ EU, Rusko a zná se s řadou politiků po celém světě. Pro Zemana není podle Komárka prezidentský post šancí, ale misí. „Není to žádná šance, ale to je poslední Zemanova životní mise. To buď udělá, nebo ztroskotá,“ poznamenal.

Komárek poznamenal, že nebude hanit další prezidentské kandidáty, s polovinou z nich se ostatně zná. „Mají mnohé cenné vlastnosti, ale Zeman je jen jeden,“ soudí. Lidé by podle něj měli dát expremiérovi šanci a pak „z něj třeba vytřepat duši“ tím, že budou požadovat maximální výkon v pozici hlavy státu. „Je to cesta z beznaděje,“ doplnil Komárek.

Čestný šéf ČSSD je připraven Zemanovi co nejvíce pomoci. „Dávám plnou podporu, budu mu radit, když bude mít zájem,“ prohlásil Komárek. Část vedení sociální demokracie v čele s předsedou Bohuslavem Sobotkou přitom Zemana ostře odmítá. Oficiálním kandidátem ČSSD je stranický místopředseda Jiří Dientsbier.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ZemanNaHrad.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petice za vytvoření úseků "chyť a pusť" na pstruhových revírech

15:49 Petice za vytvoření úseků "chyť a pusť" na pstruhových revírech

Tato petice by měla být počátečním bodem pro jednání s Moravským rybářským svazem.