Vaše Věc: Důl Paskov zítra končí

30.03.2017 20:36

Společnost OKD v pátek končí těžbu v Dole Paskov a k zítřejšímu datu také ve společnosti OKD končí více než 800 zaměstnanců, kteří si buď našli, nebo budou hledat práci jinde.

Vaše Věc: Důl Paskov zítra končí
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Důl Paskov
reklama

Jakpak asi na výsledky svého podnikání hledí zkrachovalý uhlobaron, ale pochopitelně stále multimiliardář, Zdeněk Bakala, který z OKD, jež koupil zhruba za 9,1 miliardy korun, když v roce 2004 získal minoritní podíl státu v této společnosti (i se zhruba 44 tisíci byty), dokázal za zhruba 12 let řízení této společnosti vydestilovat z OKD podle kvalifikovaných odhadů zhruba 100–120 miliard korun?

Z. Bakala si zřejmě svých miliard užívá ve své rezidenci na břehu Ženevského a na armádu tisíců již brzy nezaměstnaných lidí, kterou pomáhal vytvořit, si ani nevzpomene. A nevzpomene si ani na nikoho z těch lidí, kterým při získání minoritního podílu v OKD slíbil, že jim za příznivou cenu (zhruba 50 tisíc korun za byt) odprodá „jejich“ byty, které získal spolu s minoritním podílem v OKD, a z nichž mnozí byli a jsou zaměstnanci OKD. A jímž spolu s pádem OKD a potenciální nezaměstnaností jim tedy hrozí také to, že nebudou moci platit nájemné v bytě, který už měl být podle Bakalových slibů dávno v jejich osobním vlastnictví.

Kdo si však jistě na výsledky svého minulého konání v souvislosti se současným pádem OKD vzpomene, bude současný předseda vlády B. Sobotka, který byl v době privatizace OKD ministrem financí a privatizace minoritního podílu OKD probíhala pod jeho dohledem, a tak je samozřejmě za současnou složitou situaci mnoha bývalých nebo již brzy bývalých zaměstnanců OKD, ale i zaměstnanců s firem s OKD spojených, které budou po pádu OKD muset také skončit, politicky zodpovědný.

A tuto jeho politickou zodpovědnost mu před volbami jistě připomenou političtí rivalové ČSSD a ve volbách mu ji připomenou voliči zejména v Moravskoslezském kraji, ale pochopitelně nejen tam. A nepomůže mu ani to, když o něm budou smířlivě hovořit v Bakalových Hospodářských novinách.

Spojení Bakala – Pokorný – Sobotka, nyní bude další koulí na noze ČSSD, které potáhne volební preference této strany dolů…Je to smutné.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Neobvyklé úkazy v závěru soudního procesu

21:44 Zdeněk Jemelík: Neobvyklé úkazy v závěru soudního procesu

Zdánlivě neukončitelná „velká daňová kauza“ či „kauza Zadeh“ se přece jen přiblížila k závěru v hla…