Vaše Věc: Kam se ztratilo 1,4 miliardy z ministerstva zemědělství

04.08.2016 12:01

Z hlediska korupce neproblematičtějšími výdaji na každém ministerstvu, které by stálo zato limitovat a podrobovat silnému veřejnému dohledu, jsou výdaje na poradenství. NKÚ při své prověrce na ministerstvu zemědělství zjistil, že se tomto úřadě utratilo 1,4 miliardy korun za poradenství bez konkrétního cíle, a tedy i bez konkrétního výsledku…

Vaše Věc: Kam se ztratilo 1,4 miliardy z ministerstva zemědělství
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

Suma 1,4 miliardy vypadá samozřejmě krajně podezřele a zkušení pracovníci ve státní správě tvrdí, že právě ve fiktivním poradenství utíkají ve veřejném sektoru obrovské peníze do soukromých kapes či do kapes politiků.

V tomto případě pravděpodobně NKÚ narazil na lidoveckém ministerstvu na velmi nepříjemnou věc a bylo by dobré, aby této věci věnovala pozornost také manistreamová média. Ta v podobných situacích ovšem obvykle rozprostřou nad příslušným ministerstvem ochranná křídla mlčení.... Obáváme se, že stejné to bude i v případě podivných úniků peněz z ministerstva zemědělství…

Někdo by však měl nést za rozhazovaní veřejných prostředků v této výši a bez jasného cíle a výsledku,_ odpovědnost. Faktickou odpovědnost by měli nést úředníci, kteří na takovéto faktury dávali své souhlasné podpisy, a politickou odpovědnost nese jednoznačně ministr zemědělství Jurečka, protože nemohl nevědět o čerpání stamilionů korun velmi pravděpodobně zcela zbytečných výdajů. A pokud o nich skutečně nevěděl, tak na řízeném ministerstvu nemá co dělat.

V každém případě by v každé v normální zemi, například v Rakousku či Německu, takový ministr či ministři museli v politice skončit…

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele. 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Milan Knížák: Dopis předsedovi vlády

15:48 Milan Knížák: Dopis předsedovi vlády

Dopis Milana Knížáka předsedovi vlády Petru Fialovi.