Původní návrh ohledně přerozdělování uprchlíků počítal s tím, že státy, které by nepřijaly jim přidělený počet uprchlíků, by za každého nepřijatého člověka měly do společné evropské kasy zaplatit 250 tisíc eur. To Wikströmová odmítá, protože jí podle jejích slov připadá neetické člověku prchajícímu před válkou dávat na čelo cenovku, a tak hledá jiné řešení, jak potrestat země, které odmítají přijímat uprchlíky. Tím řešením je zkrátit těmto státům dotace z evropských fondů.
„Snažím se teď za pomoci legislativní rady tohoto parlamentu a kolegů z dalších stran zjistit, zda je tu jiná možnost, a to odepření eurofondů, pokud se členské státy neřídí legislativou. Vnímám jako ironii, když vidím, že členské státy, které používají nejtvrdší výrazivo a nechtějí na svém území žádné uprchlíky, jsou těmi čtyřmi státy, které z eurofondů dostávají více než ostatní státy,“ uvedla europoslankyně v rozhovoru pro ČT a dodala: „Když v České republice jedete mnohem rychleji, než je povoleno, tak vás mohou chytit a můžete zaplatit pokutu. Jestliže nedodržujete legislativu, pak může nastat situace, kdy by mohly být peníze z eurofondů strženy.“
Česká republika získala z eurofondů od svého vstupu v roce 2004 o 600 miliard korun více, než do společného fondu vložila, a na to také C. Wikströmová v rozhovoru narážela.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV