Vaše Věc: Nominace do vedení ČSSD na sjezd

25.01.2017 13:36

V minulosti bývalo tu a tam zvykem v rámci ČSSD na krajských konferencích, že se i kandidáti do vedení strany k volbě na sjezdu volili tajnou volbou. Dnes probíhají tyto volby veřejnou volbou, takže výsledek nakonec o reálné podpoře jednotlivých kandidátů na předsedu a místopředsedy nevypovídá vůbec nic.

Vaše Věc: Nominace do vedení ČSSD na sjezd
Foto: archiv J. Tejc
Popisek: Předseda ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny Jeroným Tejc (ČSSD)

Zdá se, že s ohledem na prakticky neexistující konkurenci v rámci ČSSD se předsedou ČSSD stane jediný kandidát na předsedu ČSSD, kterým je B. Sobotka. Lze ovšem jen odhadovat, zda delegáti v tajné volbě přeci jen nedostanou rozum a do jaké míry ten rozum dostanou, protože by bylo rozumné, aby Sobotka dostal jistou výstrahu. Například ve formě nějakých 50 – 60 % v tajné volbě odevzdaných hlasů pro jeho předsednictví.

A pak je zde houf lidí, kteří se ucházejí o místopředsednickou funkci. Někteří dosud neviditelní místopředsedové (Starec a Teska Arnoštová) budou zápolit s jinými málo viditelnými představiteli ČSSD o předem prázdné pytle. Zdá se však, že bez šancí není v tomto klání kandidát, kterého Sobotka nechce, a tím je Jeroným Tejc. Může se stát protestní volbou.

Ani Tejc sám o sobě jistě nemá velké iluze, ale z té nabídky na místopředsedy ČSSD představuje právě on vcelku dobrou možnost. V každém případě by ve vedení této strany alespoň někdo mohl oponovat B. Sobotkovi. A i to by bylo velmi cenné.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

ČT

Nejste sám, kdo si stěžuje na to, že pořad 168 zkresluje a vytrhuje vyjádření z kontextu. Proč se s tím ale něco nedělá? Lhát by neměli nikde v médiích, ale ČT se navíc nálepkuje jako veřejnoprávní.A myslíte, že je problém jen ve 168? Mě přijde celá ČT dost jednostranná, takže radši koukám na zprávy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Filip Šebesta: Daně. Návrat nejklasičtějšího politického tématu

19:53 Filip Šebesta: Daně. Návrat nejklasičtějšího politického tématu

Středeční glosa Filipa Šebesty