Vaše Věc: Syrská "umírněná opozice" chrání pozice Fronty an-Nusrá

06.05.2016 16:16 | Zprávy

Takzvaná umírněná syrská opozice může speciálně zůstávat na pozicích poblíž zakázané Fronty an-Nusrá, aby ji kryla před útoky, takový předpoklad vyslovil v rozhovoru pro agenturu Sputnik ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov.

Vaše Věc: Syrská "umírněná opozice" chrání pozice Fronty an-Nusrá
Foto: mid.ru
Popisek: Ministr zahraničních věcí RF Sergej Lavrov

„Mám takový dojem — a lze pro to najít důkazy v podobě dosud neprověřených údajů — že tyto skupiny (tak zvané umírněné opozice) zůstávají záměrně na pozicích Fronty an-Nusrá, abychom nechali samotnou Frontu na pokoji", zdůraznil Sergej Lavrov podle zprávy Sputniku. Ruský diplomat vyslovil předpoklad, že „nejde ani tak o Američany, jako o jejich spojence v regionu — Turecko, které se už stalo neblaze proslulým díky četným faktům svědčícím o pochybných kontaktech Ankary s Islámským státem a Frontou an-Nusrá.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Je to pravda?

Je pravda, že v pracovní době jezdíte na dovolené, k cestám používáte diplomatický pas a jezdíte tam tak ke všemu za naše peníze?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Halík: Inkluze

12:17 Jiří Halík: Inkluze

Na základě článku pana Josefa Mačího Zrušit inkluzi? Na slib části politiků by nakonec doplatili úpl…