S činností ukrajinské vlády již zřejmě došla trpělivost ukrajinskému ministru ekonomického rozvoje a obchodu, Aivarasovi Abromavičiusovi, rodilého Litevci, který ve středu podal demisi a uvedl, že mu bylo bráněno v prosazování reforem.
„Jde o aktivní kroky k paralyzování naší reformní práce. To už není jen nedostatek podpory a politické vůle,“ uvedl Abromavičius a dodal, že rostl tlak na to, aby do státních firem nebo přímo do svého týmu dosazoval pochybné lidi, o čemž hovořil jako o houževnatých pokusech získat kontrolu peněžních toků ve státních firmách. „Já ani můj tým nechceme být zástěrkou pro nepokrytou korupci". „Nechceme být loutkami těch, kdo se chtějí ve stylu staré vlády zmocnit kontroly nad státními penězi,“ vysvětloval důvod své demise.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: PV
Vy pořád řešíte jen nějakou regulaci obsahu na internetu
Ale řešíte problém i z opačného úhlu, kdy se nejen z internetu vytrácí svoboda slova a názoru? Mě přijde, že se dnes už nahlas nesmí říci, co si opravdu myslíte. Nemyslím nezákonné věci, ale prostě svůj názor, který třeba zrovna vaše vláda nebo většinová společnost neuznává. To ale pak přeci není žá...
Další články z rubriky

17:50 Lukáš Kovanda: Trumpova cla, včetně nyní nového 30procentního, připraví Česko letos o 76 miliard
Komentář k nákladům nových Trumpových cel pro českou ekonomiku. Americký prezident nové, 30procentní…