Viktor Lošťák: Obutá i bosá, sleva nesleva. Zelená šalinkarta po Novém roce

26.10.2016 10:12 | Zprávy
autor: PV

Před volbami v roce 2014 slíbil Martin Ander a Strana Zelených zlevnit roční předplatní jízdenku v Brně z 4 750 korun na dva a půl tisíce. Za dva měsíce, tedy po více než dvou letech, se konečně Brňané dočkají. Opravdu?

Viktor Lošťák: Obutá i bosá, sleva nesleva. Zelená šalinkarta po Novém roce
Foto: archiv V. Lošťák
Popisek: Brněnský politik a zastupitel městské části v Bystrci Viktor Lošťák

Ano i ne. Do jaké míry je systém poskytování slevy opravdu splněním volebního závazku, Brňané po 1. lednu příštího roku nejlépe posoudí sami. Už teď je ale víceméně jasné, že tak levně, jak laciné byly zelené sliby, se v Brně tramvají jezdit hned tak nebude.

Roční jízdenka vás od Nového roku nebude stát dva a půl tisíce, ale 3 325 korun. Sleva se tedy smrskla zhruba na polovic a výsledná „laciná šalinkarta“ je cenově zcela srovnatelná s roční předplatní jízdenkou v Praze, kde bez všech cirátů i s metrem stojí 3 650 korun.

K levnější jízdence se navíc budete muset poměrně složitě propracovat. Budete si muset koupit jízdenku přes internet, na stránkách dopravního podniku, a to za původní plnou cenu. K tomu je zapotřebí se registrovat, zřídit si virtuální účet a uvést číslo své platební karty. Poté co zaplatíte, dalším úkonem odešlete elektronicky žádost o slevu na magistrát.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Co na to pan prezident

15:15 Zdeněk Jemelík: Co na to pan prezident

V přátelském prostředí oslavy 85. narozenin pana bývalého prezidenta Václava Klause jsem přemýšlel o…