Vladimír Dlouhý: Má-li být Senát vyvážený, musí v něm být i lidé reprezentující zájmy podnikatelů

10.10.2018 13:38

Má-li být Senát Parlamentu České republiky skutečně účinnou pojistkou parlamentní demokracie a silou vyvažující různé zájmy občanů, musí v něm působit i pracovití, osvědčení a vysoce důvěryhodní lidé ochraňující zájmy byť i těch nejmenších živnostníků.

Vladimír Dlouhý: Má-li být Senát vyvážený, musí v něm být i lidé reprezentující zájmy podnikatelů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory České republiky

Považuji to za důležité obzvlášť v době, kdy jsou na bedra podnikatelů uvalovány stále nové povinnosti a regulace, kdy jsou zavalováni nadměrnou administrativou a také některými politiky označováni za parazity nebo vykořisťovatele.

Nakolik důležité je, aby v Senátu pracovali rozumní lidé s odpovídající odborností i praktickou zkušeností, a ne jen populisti nepřinášející této zemi reálný prospěch, lze dokumentovat na mnoha příkladech. Namátkou ačkoliv Právní elektronický systém, který měl firmě i živnostníkovi umožnit snadno a rychle na jednom místě ověřit jejich povinnosti vyplývající ze zákonů, získal podporu v poslanecké sněmovně, senát jej zamítl pod tlakem některých zájmových skupin nepřejících si změnu v této zemi.

Vyjadřuji proto svou osobní podporu těm kandidátům v 2. kole senátních voleb, kteří jsou stejně jako já přesvědčeni, že je nezbytné i v horní komoře nezapomínat na oprávněné zájmy podnikatelské veřejnosti. Vzhledem k tomu budou podle mého názoru dobře reprezentovat zájmy podnikatelů profesí stavař se specializací na dopravní infrastrukturu Libor Lukáš kandidující ve Zlíně, v Rokycanech kandidující Pavel Karpíšek, podnikatel a předseda představenstva Regionální hospodářské komory Plzeňského kraje, dále hudebník, podnikatel a majitel Radia Faktor Ladislav Faktor kandidující v Českých Budějovicích a Jaroslav Zeman, majitel společnosti Detoa kandidující v 2. kole senátních voleb v Jablonci nad Nisou.

Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory České republiky

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…