Vladimír Pelc: Inferiorní výjimka, která je pravidlem

14.12.2019 20:04

Špičky ODS se postavily za starostu Řeporyjí Pavla Novotného. Ten chce postavit pomník vlasovcům, kteří 7. května v okrajové části Prahy a pouze v několika hodinách pomohli Pražskému povstání. Poté utíkali k Američanům. Výjimka, kterou si můžeme dovolit, zastal se předseda ODS starosty Novotného.

Vladimír Pelc: Inferiorní výjimka, která je pravidlem
Foto: narsoc.cz
Popisek: Vladimír Pelc

Prý je P. Novotný originál, neopakovatelný, extravagantní, který nechodí pro ostřejší slova, a je to výjimka, kterou si ODS může dovolit.

Kdo je Pavel Novotný, starosta Řeporyjí, je jasné: Arogantní, intelektuálně evidentně poněkud jednodušší, inferiorní regionální politik. V politice se proslavil svou nahou zadnicí (ZDE).

Je to skutečně výjimka, tedy výjimka mezi členy ODS? V žádném případě. Především souhlas s jeho primitivním chováním a s jeho protofašistickými politickými názory, vyjádřený pohlaváry ODS, znamená, že mají obdobné politické názory, a že s jeho sociálně ubohým chováním souhlasí. Považují ho za úspěšného regionálního, v budoucnu i celostátního politika. Vedení ODS tedy stvrzuje, že P. Novotný výjimkou není.

Se svými radikálními názory protofašistického charakteru není P. Novotný v ODS sám; občas se jednání takových individuí provalí; např. Martin Lang, předseda místního sdružení ODS v Jesenici u Prahy, na facebooku vybízel k zabití prezidenta republiky Miloše Zemana pro jeho souhlas se zdaněním finančních náhrad vyplácených církvím (info třeba ZDE, ZDE), a poslance, kteří hlasovali pro zdanění tzv. církevních náhrad, označil za „proradná prasata“, která je třeba pozabíjet. M. Lang napsal, že Zeman je druhý Hitler a je potřeba ho „podřezat jako svini“. Starosta Řeporyjí Pavel Novotný zase volal po popravě poslance Zdeňka Ondráčka, protože ten si jako občan ČR dovolil zajet do Doněcké republiky. Ve společnosti roste agresivita. Individuální slovní, demonstrační, kdy se jednotlivci skrývají za rozbouřený dav, roste agresivita fyzická. Agresivita vyrůstá z politického podhoubí současné pravice, zejm. Občanské demokratické strany.

Občanská demokratická strana je tvořena převážně inferiorními politiky. Občanská demokratická strana je inferiorní politickou stranou.

Pomník v Řeporyjích má být glorifikací vlasovců. Válečných zločinců.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

reklama

autor: PV

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Sankce

Je pravda, že Rusko válčí i přes sankce, ale jakou jinou páku na něj použít? Nebo byste nedělal nic a jen přihlížel ruské agresi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Pavel - slon v porcelánu? Ne. Mamut…

15:49 Jiří Paroubek: Pavel - slon v porcelánu? Ne. Mamut…

Nedávno jsem komentoval prezidentovy výroky na schůzi Valného shromáždění OSN. Přičemž jsem dovozova…