Vladimír Pelc: Ultimátum je projevem hluboké hlouposti

22.04.2021 18:08 | Komentář

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD), ve funkci několik hodin, oznámil kolem 18. hodiny 21. 4. 2021 ruskému velvyslanci Alexandru Zmejevskému, že pokud Rusko nevezme zpět všech 20 vyhoštěných českých diplomatů, sníží ve čtvrtek počty ruských diplomatů na pražské ambasádě na úroveň českého velvyslanectví v Moskvě. Tedy na pět lidí.

Vladimír Pelc: Ultimátum je projevem hluboké hlouposti
Foto: narsoc.cz
Popisek: Vladimír Pelc
reklama

Klučina za mikrofonem hovoří nepřesvědčivým tónem, jakoby sám se svými slovy vnitřně nesouhlasil, jeho projev je nejistý - ministr zahraničí ČR na tiskové konferenci: Oznámil jsem panu velvyslanci následující: Ruská federace má čas do zítra do poledne, aby umožnila návrat všech diplomatů na velvyslanectví v Moskvě. Pokud se nebudou moci vrátit, rozhodnu o snížení počtu na ruské ambasádě tak, aby odpovídal stavu českého velvyslanectví v Moskvě (ZDE).

Domnívám se, že ze strany české diplomacie to je jednání destruktivní a tedy neperspektivní. Nezodpovědné. Jaký může být jeho výsledek? Válka? Snad (jenom) hospodářská? Nebo máme plnit touhu Spojených států, které jsou ochotny s Ruskem bojovat v hospodářské válce o trhy za libovolnou cenu, ovšem námi placenou, případně ve válce horké s gustem až do posledního Evropana?

Vláda se nikoho neptá. Co kdyby se zeptala občanů. Myslíte, že by většina z nás s takovou eskalací nepřátelství souhlasila? Domníváte se, že taková zahraniční politika je v zájmu občanů České republiky, že nás skutečně správně reprezentuje?

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivo Valenta: Hej, osobo! Nové oslovení? Pohlaví v občance totiž prý není nutné

19:12 Ivo Valenta: Hej, osobo! Nové oslovení? Pohlaví v občance totiž prý není nutné

Komentář na facebookovém profilu k návrhu na vypuštění údaje o pohlaví z občanských průkazů.