Vladimír Ustyanovič: Generál Petr Pavel a jeho nenávist

13.01.2023 21:55 | Komentář

Ve čtvrtek 12.1. na televizi Nova proběhla debata tří kandidátů, kteří mají podle mě neznámé virtuální reality šanci se probojovat do druhého kola. Odpověď Petra Pavla na dotaz moderátora, zda bude mluvit pravdu, jeho krátká odpověď „samozřejmě" mi připadala jako z Kabaretu nedobré pohody.

Vladimír Ustyanovič: Generál Petr Pavel a jeho nenávist
Foto: Hans Štembera
Popisek: Danuše Nerudová a Petr Pavel

Nebudu se zabývat lžemi kandidáta Petra Pavla, jenom malinko připomenu jeho rozhovor s šéfredaktorem Seznamu Jiřím Kubíkem, který proběhl v roce 2019, kde se dušoval, že nemá ani pomyšlení na kandidaturu na funkci prezidenta republiky. 

Anketa

Koho nejvíc chcete ve 2. kole volby prezidenta?

hlasovalo: 33828 lidí

Názor na Petra Pavla si občané udělali konstantní a víme, že když mluví pravdu, tak se splete. Nejnevhodnější mi připadaly útoky na prezidenta Miloše Zemana, kdy expremiér Andrej Babiš mu musel připomenout, že prezident a také tehdejší premiér navrhl Pavla do funkce náčelníka generálního štábu České armády. Rád bych vzpomenul návštěvu prezidenta republiky, u bojových jednotek České armády v Afganistánu, kde ho doprovázel tehdejší náčelník generálního štábu Pavel. Pozdější komentáře Pavla, jak prezidentu republiky utírala ochranka slinu z úst, byly krajně nevhodné. Nedovedu si představit, že by ochranka Amerického prezidenta Franklina Roosevelta, který byl po čas celé druhé světové války na kolečkovém křesle, zveřejnila určité citlivé až intimní věci. Mohu to vysvětlovat tak, že patologická nenávist nejen k prezidentu Zemanovi, ale také v jiných výrocích k Andreji Babišovi a zalíbení v sobě samém je takový patologický kruh jeho osobnosti.

Jediný z této trojice kandidátů, který zvedl velice důležité téma ekonomické diplomacie byl expremiér Andrej Babiš. Odpověděl moderátorovi, že naše ekonomická diplomacie musí být diplomacií směrem do všech azimutů. Rovněž si nejsem jistý, jak by vnímali kandidáta Petra Pavla ostatní prezidenti a premiéři, když dehonestuje a pomlouvá jako pavlačová drbna všechny, kdo s ním nesdílí stejný názor. Mohu uvést příklad premiéra Orbána a expremiéra Babiše.

Při výše uvedené debatě bylo vidět, že Petr Pavel má v obličeji mimovolné tiky, což nějak neladí s jeho klidem a pořádkem. Myslím si, že neurčeným vítězem debaty byl expremiér Andrej Babiš, který nejen racionálně argumentoval, ať se to líbí, nebo ne, tak je schopen se domluvit na jeho přijetí s ostatními státníky jako byl například prezident Emmanuel Macron. Jak glosovala Kateřina Dostálová, místopředsedkyně sněmovny za ANO, tak pirát Michálek se zase dokázal vymočit na budovu Francouzské ambasády. Tím u něj asi končí schopnosti směrem k zahraničí.

Vyjádření Pavla k cenzuře webů nemá ani cenu komentovat. Připadá mi to jako zaseklá gramofonová deska, kdy se vracíme v čase, kdy režim zakazoval poslouchat Hlas Ameriky, nebo Svobodnou Evropu a zdůvodňoval to bezpečnostní hrozbou ze strany imperialistické Ameriky. Svoboda slova a projevu je základ svobody jako takové, proto je mi záhadou, proč nějaké firmy dotované státem, jako manipulátoři.cz nejsou zrušeny. Mohu uvést několik příkladů, kdy manipulovaly ony samy fotografie recesistické skupiny s tričky prezidenta Putina za účasti Petra Pavla, které označily za falsifikáty. Kandidátka Danuše Nerudová, za jejíž vedení Mendelovy univerzity probíhal business s falešnými diplomy nemá cenu komentovat, až na všudypřítomný tahák při jednom z „prezidentských testů," který nabízí spekulaci, zda její vlastní diplom není taky plagiát.

Můj názor, nechci mít za prezidenta člověka, ze kterého kape nenávist a není to osobnost, nemá zkušenosti s řízením státu, samosprávy a ekonomické znalosti jak makro, tak mikro. Pan Petr Pavel by si měl uvědomit, že informace nejsou znalosti. Ty se dají získat pouze mnoholetým úsilím a prací v oboru.  Budu volit oligarchu Babiše, což nemyslím nějak pejorativně, protože ten musel při budování svých firem nasazovat obrazně řečeno vlastní kůži. Musel riskovat a hlavně nese zodpovědnost za své zaměstnance.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Mgr. Mikuláš Peksa byl položen dotaz

Co byste vzkázal těmtisícům nezaměstnaným, kteří kvůli vám přijdou o práci?

Cituju z webu Aktuálně: ,,V případě zavedení emisní normy Euro 7 bude Škoda muset zavřít jednu výrobní halu, o práci přímo u automobilky přijdou tři tisíce lidí. Včetně dodavatelů půjde zhruba o deset tisíc." Vy normu hájíte. Fakt vám nedochází, jaké negativní důsledky s sebou přináší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Miroslav Josef Bezecný: Každá akce vzbuzuje reakci a naopak

19:53 Miroslav Josef Bezecný: Každá akce vzbuzuje reakci a naopak

Před lety jsem se zařekl, že již nebudu chodit na žádnou demonstraci. Když ale vidím, co se dnes zas…