Vladimír Ustyanovič: Král Vašek a ocelový prů**r republiky

30. 1. 2020 12:21

Čeladná je významná obec, nazývaná také Lukšov, na jejímž předměstí leží bývalé ocelové srdce republiky. Král Vašek, zvaný Lidumil rozhodl, že československý průmysl, což byly hutě, doly, ocelárny, včetně vysoce kvalitního zbrojního a jiného průmyslu, který měl odbyt po celém světě a zaměstnával desetitisíce lidí, naše republika nepotřebuje a že tento průmysl bude v německých rukách užitečnější.

Vladimír Ustyanovič: Král Vašek a ocelový prů**r republiky
Foto: Dostál František
Popisek: Václav Havel - výřez
reklama

Přeci se chudáci Němci nebudou trápit nějakou konkurencí, když tu mají levnou pracovní sílu v podání levných a šikovných českých ručiček. Jak prohlásil ekonom, profesor Milan Zelený, kapitál nejsou peníze, ale jsou jím fabriky a lidé, kteří v nich pracují, vytvářejí hodnoty, které se vrací zpět do státu. Bohužel tento stát už není státem, který jsme si představovali, je to rozkradená eurokolonie.

Král Vašek a jeho pohrobci zlikvidovali trhy v Ruské federaci – můžeme si klást otázku proč? Pravá ruka krále Vaška, Alexandr nikoliv Veliký, ale zakrslý, dokázal zlikvidovat za jedno období naši armádu. Rovněž si můžeme položit otázku, komu to prospělo, Qui bono? Jsem přesvědčen, jako většina obyvatel České republiky, mimo určitou pražskou enklávu, která v životě neuměla vyslovit slovo práce a ani pořádně nevěděla, co znamená pracovat, že toto si český národ nezasloužil.

Češi vnímají silné osobnosti, jako byl Karel IV. A když je nenacházejí doma, tak se dívají do zahraničí, vidící jasně čitelného prezidenta Vladimira Putina. Díky používání selského rozumu neboli rozumu jako takového, vznikla tradice ve vedlejší obci v restaurantu Na Maraláku spojená s krojovanou veselicí, možná spíše recesistickou akcí, kdy dress code je tričko s podobiznou Vladimira Putina. Je to nejen o symbolech, ale je to také proti paranoidní rusofobii, kterou berou různí Fischerové, Hilšerové a čekatelé Koudelkové, kteří žijí ve své bublině domýšlivosti, nadutosti a důležitosti jako smysl svého života.

Možná proto bychom si přáli, zejména my, vesničané, vyhraněné osobnosti a ne názorově rozplizlé figurky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Štěpán Křeček: Státní rozpočet se vydal na cestu k rekordnímu schodku

22:01 Štěpán Křeček: Státní rozpočet se vydal na cestu k rekordnímu schodku

„Restriktivní opatření proti šíření koronaviru výrazně sníží příjmy státního rozpočtu. Kompenzační o…