Vladimír Ustyanovič: Král Vašek a ocelový prů**r republiky

30.01.2020 12:21

Čeladná je významná obec, nazývaná také Lukšov, na jejímž předměstí leží bývalé ocelové srdce republiky. Král Vašek, zvaný Lidumil rozhodl, že československý průmysl, což byly hutě, doly, ocelárny, včetně vysoce kvalitního zbrojního a jiného průmyslu, který měl odbyt po celém světě a zaměstnával desetitisíce lidí, naše republika nepotřebuje a že tento průmysl bude v německých rukách užitečnější.

Vladimír Ustyanovič: Král Vašek a ocelový prů**r republiky
Foto: Dostál František
Popisek: Václav Havel - výřez

Přeci se chudáci Němci nebudou trápit nějakou konkurencí, když tu mají levnou pracovní sílu v podání levných a šikovných českých ručiček. Jak prohlásil ekonom, profesor Milan Zelený, kapitál nejsou peníze, ale jsou jím fabriky a lidé, kteří v nich pracují, vytvářejí hodnoty, které se vrací zpět do státu. Bohužel tento stát už není státem, který jsme si představovali, je to rozkradená eurokolonie.

Král Vašek a jeho pohrobci zlikvidovali trhy v Ruské federaci – můžeme si klást otázku proč? Pravá ruka krále Vaška, Alexandr nikoliv Veliký, ale zakrslý, dokázal zlikvidovat za jedno období naši armádu. Rovněž si můžeme položit otázku, komu to prospělo, Qui bono? Jsem přesvědčen, jako většina obyvatel České republiky, mimo určitou pražskou enklávu, která v životě neuměla vyslovit slovo práce a ani pořádně nevěděla, co znamená pracovat, že toto si český národ nezasloužil.

Češi vnímají silné osobnosti, jako byl Karel IV. A když je nenacházejí doma, tak se dívají do zahraničí, vidící jasně čitelného prezidenta Vladimira Putina. Díky používání selského rozumu neboli rozumu jako takového, vznikla tradice ve vedlejší obci v restaurantu Na Maraláku spojená s krojovanou veselicí, možná spíše recesistickou akcí, kdy dress code je tričko s podobiznou Vladimira Putina. Je to nejen o symbolech, ale je to také proti paranoidní rusofobii, kterou berou různí Fischerové, Hilšerové a čekatelé Koudelkové, kteří žijí ve své bublině domýšlivosti, nadutosti a důležitosti jako smysl svého života.

Možná proto bychom si přáli, zejména my, vesničané, vyhraněné osobnosti a ne názorově rozplizlé figurky.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

lic. Marek Novák, MBA byl položen dotaz

česká ekonomika

Dobrý den, nemám žádné ekonomické zdělání, tak spoléhám na to, že mi to vy jako odborník -našel jsem si, že se hospodářské politice věnujete vysvětlíte a hlavně nastíníte řešení, protože se bojím, že se řítíme do zkázy. Co přesně znamená, že důvěra v ekonomiku u lidí roste? Jaké to pro ni bude mít n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jan Urbach: Španělská ministryně mluví jazykem pedofilní lobby

15:33 Jan Urbach: Španělská ministryně mluví jazykem pedofilní lobby

Nejen ve Španělsku se již několik dnů hovoří o vystoupení tamní ministryně pro rovnost pohlaví Irene…