Vladimír Ustyanovič: Tikající bomba ministr Petříček

01.08.2019 7:26 | Zprávy

V demokratické společnosti se politici účastní voleb, aby přesvědčili občany a získali od nich mandát k funkci, na kterou kandidují. Do tohoto klání se pustil pražský politik Petříček, leč bezúspěšně, protože Pražané v rámci místního zastupitelstva zhodnotili jeho schopnosti, respektive neschopnosti a ač byl lídrem kandidátky, nedostal se ani do zastupitelstva.

Vladimír Ustyanovič: Tikající bomba ministr Petříček
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Petříček

Do té doby dělal asistenta - poradce, to znamená lepší sekretářku, Miroslavovi Pochemu, bývalému eurokomisaři, který zmizel v propadlišti slavných eurodějin. Musím objektivně přiznat, že pan Poche byl nominován stranou ČSSD na ministra zahraničí. Naštěstí zdravý rozum pana prezidenta Zemana vyloučil jeho jmenování, přičemž podklady ohledně finančních machinací na Praze 3 mu dodali mimo jiné Piráti.

Strana rozhodla dle starých nomenklaturních pořádků a rozhodla se obsadit do funkce ministra zahraničí Tomáše Petříčka. Povzdech europoslance Zahradila - proti Petříčkovi byl Lubomír Zaorálek génius. Musím si položit otázku, proč po skoro 30-ti letech od něžné revoluce máme stále slabší a slabší politiky. Je to nepřímá úměra – čím zralejší demokracie tím slabší politická garnitura. Tím se vracíme k zájmu partají, stran a osob ale ne k práci pro občany, pro stát.

Petříčkovy kotrmelce, jsou někdy pro lidi nepochopitelné. Lidově řečeno nevidí si do úst. Jeho kritika zásahu při demonstraci v Moskvě – za prvé, tato demonstrace byla zakázaná, za druhé, mnozí účastníci tam byli dovezeni z Ukrajiny, což nedává smysl, vzhledem k tomu, že se jednalo o komunální volby v Moskvě a za třetí, zásah byl velice korektní. Pan Petříček má asi krátkou paměť - k zásahům ve Francii, které byly velmi tvrdé, stovky lidí bylo zraněno, jedna žena zemřela, se vůbec nevyjádřil. Proč? Protože měl hlavu zastrčenou v análním otvoru prezidenta Macrona, takže nic vidět nemohl. Stejně tak i při potlačení krvavého protestu v Barceloně proti Kataláncům, kdy byly použity tak jako ve Francii gumové projektily, vodní děla, a výsledkem byly opět stovky zraněných, náš ministr zahraničí znova mlčel a bral to jako humanitární formu represe. Asi si vzpomněl na svůj velký vzor, bývalého prezidenta Havla, který popsal bombardování Bělehradu jako humanitární.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivo Strejček: Takhle se dnes v naší zemi vládne

11:34 Ivo Strejček: Takhle se dnes v naší zemi vládne

Denní glosa Ivo Strejčka