Vlastimil Balín: Milostivé hřmění z Hradu

15.02.2012 13:10 | Zprávy

Důvody ke spáchání trestného činu soupeří s důvody pro udělování milosti, ty druhé vítězí, aspirují na označení - klausův syndrom!?

Vlastimil Balín: Milostivé hřmění z Hradu
Foto: senat.cz
Popisek: Vlastimil Balín

Tak nám z Hradu (jak jinak) tradičně "zahřmělo". Tolikrát diskutovaný a ještě více kritizovaný jakýsi relikt dob vlády monarchů - udělování milosti prezidentem republiky, je opět "mimo mísu"? Otázek v případě využívání této "prezidentské vymoženosti" by bylo jistě více. Není třeba  být udělená milost šéfce Metropolitní university Praha A. B. příspěvkem prezidenta Klause k boji proti korupci?

Zřejmě ano. A čemu by se člověk v ČR divil, vždyť co čekat od člověka, který, byť jinak jde o zdatného ekonoma, neumí oddělovat čisté peníze od tzv. špinavých? Tak proč by milost udělená zmíněné šéfce university nemohla být zdůvodněna "péčí o vážně nemocného člena rodiny"?

Pak bych se s dovolením zeptal i já - jak udělený podmíněný trest za korupci této péči brání? Podmíněný trest si trestaný "užívá" na svobodě, proto snad podmíněný, ne v nějaké věznici, odkud pravda by bylo složité o člena rodiny pečovat.

Jen jestli to není tak, že jde pro pana prezidenta V. Klause o nějakou ani ne složitě kombinovanou přípravu doby tzv. pomandátové. Únor 2013 se kvapem blíží a pak je třeba se ptát -kolik ještě takovýchto milostí hradní pád stihne?

Ne za každou otázkou však následuje odpověď, v ČR určitě .... ????? (vb)

Klaus uděloval milosti, dostala ji i šéfka Metropolitní univerzity, odsouzená za korupci

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Vlastimil Balín - profil

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Ústecký kraj

Poukazujete na to, co všichni ostatní neudělali pro Ústecký kraj nebo udělali špatně, ale co dobrého pro Ústecký kraj udělalo třeba hnutí STAN? Podle mě se v tom plácáte všichni

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivo Strejček: „Velký den“ v Bílém domě: veletrh evropské bezpáteřnosti

9:44 Ivo Strejček: „Velký den“ v Bílém domě: veletrh evropské bezpáteřnosti

Americký prezident Donald Trump dopředu avizoval, že pondělí 18. srpna 2025 bude v Bílém domě „velký…