Novelu stavebního zákona, ve které nedávno poslanci zachovali právo veřejnosti účastnit se rozhodování, bude ve středu 18. července projednávat Senát. Nejde o nic menšího, než aby se lidé mohli nadále vyjadřovat k záměrům, které mohou ovlivnit prostředí jejich města či
obce nebo stav jejich životního prostředí. Aby se veřejnost i její zástupci a zástupkyně dozvěděli, proč je účast veřejnosti v řízeních důležitá, začalo sdružení Arnika zveřejňovat v cyklu "Občané sobě" příběhy lidí, kteří svým aktivním přístupem pomohli svému okolí.