Výzva Mluvte jim do toho!

12.11.2011 15:07

Dnešní dnem byly spuštěny internetové stránky http://www.mluvtejimdotoho.cz, které vznikly jako reakce na falešnou marketingovou politiku ČSSD, která v posledních měsících opakovaně slibovala veřejnosti demokratickou debatu při tvorbě vlastního programu pod vlajkou hesla „Mluvte nám do toho".

Výzva Mluvte jim do toho!
Foto: Redakce
Popisek: Mluvte jim do toho!

Vzhledem k veřejnému znechucení nad úrovní celospolečenské debaty v naší zemi po nástupu vlády Petra Nečase se řada z nás zúčastnila veřejných debat sociální demokracie. Věřili jsme, že po éře politiky Mirka Topolánka a Jiřího Paroubka bude možné konečně zasáhnout do tvorby programu nejsilnější politické strany v zemi. Jak jsme se ale mohli na vlastní kůži přesvědčit, debaty ČSSD vedené pod heslem „Mluvte nám do toho" zůstaly, bohužel, věrny dobám minulým.

V posledních parlamentních volbách jsme volili nové politické strany, ve kterých jsme se však zklamali. Je patrné, že nejsme sami, taková nálada dnes prostupuje celou společnost. Nejsme striktně pravicoví ani oddaně levicoví, ale očekáváme od české politické reprezentace férové zacházení. Obzvláště pak ve chvíli, kdy nám je ze strany těchto politiků něco slibováno.

Vzhledem k tomu, že stávající vládní strany jsou v současné chvíli téměř nevolitelné, upřeli jsme své naděje k ČSSD, k Bohuslavu Sobotkovi, Michalu Haškovi, Jiřímu Dienstbierovi a dalším. Po zkušenostech z výše uvedených debat jsme však zjistili, že se na nás chystá další velký podvod, který vrcholí dnešní programovou konferencí ČSSD. Nebylo totiž výjimkou, že při debatách „Mluvte nám do toho" bylo jedinou možností, jak se zapojit do rozpravy, napsání dotazu na papírek. Snad nikdy se ale nestalo, že by si politik ČSSD vylosoval i tzv. „nepříjemný" dotaz.

Všichni víme, že politika je i o těchto dotazech. Naše zkušenost však mluví o tom, že politici ČSSD se těmto dotazům cíleně vyhýbají. Chceme politiky, kteří se nebojí odpovědět i na dotazy tzv. na tělo.
Vytvořili jsme proto u příležitosti dnešní programové konference ČSSD, která je pomyslným vyvrcholením kampaně „Mluvte nám do toho", tyto internetové stránky s podtitulem „Mluvte jim do toho". Nemáme ambici pokládat hezké dotazy, chceme nastolit i ony tzv. „nepříjemné" dotazy. Věříme, že sociální demokraté na tyto dotazy dokáží odpovědět, aby dokázali, že se nebojí a že se na ně můžeme do budoucna spolehnout.

Vyzýváme proto širokou veřejnost, aby i své dotazy zasílala na e-mailovou adresu tiskove@socdem.cz nebo na poštovní adresu do sídla ČSSD v Praze (Hybernská 7, Praha 1, 110 00). Své dotazy společně s odpověďmi politiků ČSSD pak sdílejte na naší facebook stránce Mluvtejimdotoho.cz a podělte se s ostatními.
OBČANÉ, MLUVTE JIM DO TOHO!

Za nespokojenou veřejnost, za oboustrannou debatu, za demokratickou rozpravu,
Kolektiv autorů http://www.mluvtejimdotoho.cz

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdravé fórum: Za poplašné zprávy jsou označeny jen ty, které kritizují nebo vyvracejí kroky vlády

7:37 Zdravé fórum: Za poplašné zprávy jsou označeny jen ty, které kritizují nebo vyvracejí kroky vlády

Molekulární imunolog profesor Václav Hořejší není odborník. Jeho vyjádření nemohou mít na veřejnost …