Zdeněk Jemelík: Kauza Zadeh - Nová obžaloba (14. část)

01.09.2018 7:33 | Zprávy

Na pořad přišla podjatost soudců

Zdeněk Jemelík: Kauza Zadeh - Nová obžaloba (14. část)
Foto: Archiv Z. Jemelíka
Popisek: Zdeněk Jemelík

Hlavní líčení u Městského soudu v Brně v trestním řízení soudním, vedeném senátem předsedy Michala Kabelíka proti údajnému zločinnému uskupení v čele s vazebně stíhaným Shahramem Abdullahem Zadehem (dále jen SAZ.) pokračovalo podle plánu ve dnech 30. a 31. srpna 2018. SAZ se opět dostavil s čestným doprovodem šestice těžkooděnců Vězeňské služby ČR. Ostatní obžalovaní se nezúčastnili. Druhý den se i zastoupení obhájci scvrklo na tři vytrvalé jedince.

S ohledem na průběh předchozího jednání se dalo očekávat, že obž. SAZ se bude vyjadřovat k výpovědím spoluobžalovaných. Nakonec bylo ale vše úplně jinak.

Hned na začátku zasáhla do programu obhájkyně SAZ Alena Kojzarová. Obrátila se na předsedu senátu se stížností, že část souborů z počítače a mobilního telefonu obž. Ondřeje Kučery, uložených na flashdisku, který obhajoba obdržela na předchozím líčení, je nečitelná. Dožadovala se prověření, zda výchozí bitový otisk harddisku počítače má stejnou vadu. Předseda senátu flashdisk převzal za účelem porady s odborníky a později vrátil s tím, že paní obhájkyně jej má poslat soudu poštou s vyznačením vzdorujících souborů a požádat o jeho přezkoumání. Teprve budoucnost tedy ukáže, zda po půlročních průtazích se zpřístupněním údajů obhajoba získá jejich úplný obsah.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

MUDr. Lumír Kantor, Ph.D. byl položen dotaz

Zdravotní stav migrantů

Apelujete na to, aby nedocházelo k podceňování zdravotní stránky u migrantů a já se musím ptát, proč neuděláte něco jako politici, aby se v této souvislosti něco zlepšilo a o jejich zdravotním stavu měl stát více informací? Děkuji za odpověď. Verča

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Kdo je vlastně přítelem Slovenska?

11:24 Jiří Paroubek: Kdo je vlastně přítelem Slovenska?

Nastupující Babišova vládní koalice v osobě Tomia Okamury vytvořila parlamentní delegaci k cestě na …