Čerstvým příkladem je přetahování Telefoniky O2 s česko- izraelskou firmou M-Communications o peníze vězňů, telefonujících z věznic svým rodinám. Server Parlamentní listy uveřejnil 22.června 2012 článek „Velký byznys bez výběrového řízení. Peníze z našich věznic tečou do Izraele“, jehož autor napadá
jmenovitě generálního ředitele vězeňské služby generála Jiřího Treglera a jeho asistenta plk. Martina Kocandu kvůli spuštění experimentu s levným internetovým telefonováním z věznic, využívajícím technologie, dodané izraelskou firmou M-Communications Ltd.
Název článku byl vymyšlen tak, aby hned na první pohled napěnil čtenářům krev. V naší mediální současnosti, postižené až maniakální posedlostí bojem proti korupci, se zakázky bez výběrového řízení těší zvláštní nepřízni veřejnosti. Ve spojení s pojmem „velký byznys“ může takový titulek povzbudit přímo k podávání trestních oznámení.
Zde ovšem zatím o žádný „velký byznys“ nejde. Ten skutečně provozuje pouze Telefonica O2, která má své telefonní automaty ve všech třiceti šesti věznicích. Jejich provozování má smluvně zajištěno až do r.2015.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Názory, ParlamentniListy.cz