Zdeněk Jemelík: Mučení prezidenta

25.10.2019 11:07 | Zprávy
autor: PV

Pohled na pana prezidenta, s námahou kráčejícího s pomocí hole a občas i podpíraného doprovodem, je tísnivý, vzbuzuje soucit. Uveřejněná zpráva o jeho zdravotním stavu potvrzuje, že se při chůzi musí přemáhat. Sledování jeho chování v Týdnu s prezidentem je naproti tomu uklidňující: hlava je v pořádku.

Zdeněk Jemelík: Mučení prezidenta
Foto: Archiv Z. Jemelíka
Popisek: Zdeněk Jemelík

Vzkaz divákům, že kvůli bolavým nohám se neresignuje, takže zprávy o tom, že v projevu dne 28. října oznámí resignaci, jsou nesmyslné, svědčí o prezidentově nezlomné vůli překonat bolesti a dostát všem ceremoniálním povinnostem.

Ceremonie státního svátku 28. října jsou pro prezidenta fyzicky velmi namáhavé: musí chodit a stát po poměrně dlouhou dobu. Nechat jej absolvovat všechny obřady při jeho zdravotním stavu je mučením. Chápu, že je hrdý a chce dokázat národu, že navzdory zdravotním potížím je schopen dostát všem svým povinnostem a jistě to nakonec zvládne. Strádání, které při tom musí přetrpět, je ale zcela zbytečné.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Maďarsko

Tvrdíte, jak nás Maďarsko brání před rozpínavosti Bruselu. To jako jak konkrétně brání nás? A nemyslíte, že hlavním ohrožením je pro nás Rusko? A brání nás snad před jeho rozpínavostí? Podle mě je to přesně naopak. Není toto nebezpečné? A vám nevadí, že Maďarská vláda Rusku donáší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Feng Biao: Uvidět tři zásadní skutečnosti a společně otevřít světlou budoucnost spolupráce mezi Čínou a Evropou

19:45 Feng Biao: Uvidět tři zásadní skutečnosti a společně otevřít světlou budoucnost spolupráce mezi Čínou a Evropou

Nedávno řecký ekonom Yanis Varoufakis publikoval na portálu Project Syndicate článek s názvem „Vyprá…