Babák (Republika): Další zdražení pohonných hmot? Tomu říkám efektivní výběr daní, pane Babiši

26.03.2014 14:40

Rozum zůstává stát nad tím, co nám ministr financí Babiš předvádí. Nejdřív si došlápl na živnostníky, pak zastrašoval novináře, kteří mu nepatří a teď přišel s „geniálním“ nápadem na další zdražení benzínu a nafty. To se příčí nejen fungující ekonomic, ale i zdravému rozumu.

Babák (Republika): Další zdražení pohonných hmot? Tomu říkám efektivní výběr daní, pane Babiši
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Babák, 1. místopředseda strany Republika
reklama

Skutečně nápad hodný ekonoma. Místo toho, aby snížil nesmyslně vysokou spotřební daň na naftu, což by neznamenalo vůbec žádný výpadek, možná spíš vyšší zisk, tak Babiš vymyslel jak nám z kapes vytáhnout další peníze. Jeho vize financování státních hmotných rezerv pohonných hmot fakticky znamená přirážku padesáti haléřů na litr. A aby to byl skutečně důsledný výběr, bude to Babiš řídit přes novou státní agenturu, dohlížející na MERO a ČEPRO. To už začíná vážně smrdět!

Je stále více do očí bijící, jak nový mocipán Babiš rozprostírá mocenskou síť, přes kterou chce ovládnout klíčové pozice ve strategických odvětvích. Za těch pár měsíců už toho stihl dost – média, dráhy, lesy, státní hmotné rezervy phm a kdo ví co ještě. Co dalšího nám Babiš ještě připraví? Že by třeba více řepné příměsy do nafty, aby se prasátko u Babišů doma rychleji plnilo? Dovolím si jen připomenout, že to byl právě Babiš, který si v roce 2010 vyloboval přidávání řepky do paliva, čímž došlo ke skokovému zdražení o cca. čtyřicet haléřů. Skvělá práce, pane ministře! Jen nás odírejte dál. Jsem zvědav, co jaký nástroj v řádech měsíců vymyslíte k likvidaci drobných zemědělců.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Michal Babák
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vrecionová (ODS): Evropský parlament schválil novou Společnou zemědělskou politiku

6:34 Vrecionová (ODS): Evropský parlament schválil novou Společnou zemědělskou politiku

Komentář na facebookovém profilu k rozhodnutí Evropského parlamentu o Společné zemědělské politice.