Černý (KSČM): Nečas váhá jen naoko, gripeny chce získat co možná nejlevněji

01.08.2012 10:12 | Zprávy

Zájem švédské vlády prodloužit pronájem gripenů je naprosto logický a pochopitelný.

Černý (KSČM): Nečas váhá jen naoko, gripeny chce získat co možná nejlevněji
Foto: hns
Popisek: Saab JAS 39 Gripen, Ilustrační foto

Na trhu je v dnešní době obrovské množství podobných letounů a udat je v době krize je daleko složitější než v dobách tzv. normálních.

Uvidíme, jaké budou detaily nabídky. Je ale velmi pravděpodobné, že v případě vypsání výběrového řízení na pořízení nadzvukových letounů by stíhačky Gripen měly nespornou výhodu, protože cena takové transakce je do značné míry ovlivněna zázemím nezbytným pro jejich používání. Výcvik pilotů, školení pozemního personálu a logistika jsou natolik drahé, že přeorientování se na jiné než švédské stroje by znamenalo vyhazovat peníze daňových poplatníků z okna. Reakci premiéra Nečase na původní nabídku Švédů tedy podle mého názoru nelze chápat jinak než jako snahu o vyjednání co možná nejlepší ceny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kscm.cz

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

SOCDEM

Navážíte se do SOCDEM, ale nemyslíte, že je to menší zlo než strany, které jsou ve sněmovně místo ní? A že upozorňuje na kauzu dozimetr, podle vás není důvod a nejsou ani pochybností, že vyšetřování probíhá v pořádku, což ostatně zpochybnil i ministr spravedlnosti, a že STAN nemá máslo na hlavě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kocmanová (Piráti): Peníze z trestné činnosti neziskovkám

18:05 Kocmanová (Piráti): Peníze z trestné činnosti neziskovkám

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k pozměňovacímu návrhu o pomoci obětem trestné činnos…