Chládek (ČSSD): Josef Dobeš lhal a pak utekl jako malý kluk

23.07.2012 13:54 | Zprávy
autor: ČSSD

Když exministr školství Josef Dobeš tvrdil, že se prostředky z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OPVK) vyčerpají do poslední koruny, musel podle mého názoru vědět, že nic takového není možné.

Chládek (ČSSD): Josef Dobeš lhal a pak utekl jako malý kluk
Foto: senat.cz
Popisek: Senátor Marcel Chládek

Vědomě tedy lhal a možná to byl i důvod, proč tak rychle opustil své ministerské křeslo. Nebylo to podle mého názoru kvůli škrtům, jak se nám snažil namluvit, ale právě vědomí, že situaci okolo OPVK nemůže v žádném případě ustát. Ohroženo je nyní až 53 miliard korun, které ČR může vyčerpat z fondů EU pro školství.

O katastrofálním stavu čerpání prostředků z EU byl exministr několikrát upozorněn i dopisy z Evropské komise. K tomu ještě navíc dnes máme k dispozici zprávu Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) o neúčelném čerpání těchto prostředků. Hrozbu nevyčerpání prostředků hraničící s jistotou připustil navíc minulý týden i současný ministr Petr Fiala na jednání školského výboru v Senátu PČR.

To, na co jsme dlouhodobě v minulosti upozorňovali, se dnes ukazuje v plné nahotě. Hlavním viníkem špatného čerpání prostředků EU na MŠMT je bývalý ministr Dobeš, který svými chaotickými kroky naprosto rozložil úřad a podáváním nesmyslných a neúčelných projektů přispěl významnou měrou k pozastavení čerpání peněz z EU. Poté před svou zodpovědností utekl jako malý kluk?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pláteník (KDU-ČSL): Kvalitní státní správu nemůžeme dělat bez lidí

17:03 Pláteník (KDU-ČSL): Kvalitní státní správu nemůžeme dělat bez lidí

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…