Chládek: Dobeš by měl přestat opět strašit školným a eskalovat chaos v oblasti školství

08.02.2012 19:12

Aktuální plány ještě stále ministra školství Josefa Dobeše ohledně dalších inovací v oblasti zavádění školného na veřejných vysokých školách považuje ČSSD za zcela nekoncepční a chybné a věříme, že jde o jeden z posledních chaotických návrhů, který Josef Dobeš v pozici ministra veřejnosti prezentuje.

Chládek: Dobeš by měl přestat opět strašit školným a eskalovat chaos v oblasti školství
Foto: senat.cz
Popisek: Senátor Marcel Chládek
reklama

I z tohoto návrhu, kdy Josef Dobeš už potřetí za rok a půl zcela od základu mění své představy o školném a vyvolává tím v celé oblasti další nejistotu, jasně dokládají, v jakém stupni rozkladu se nachází řízení a rozvoj oblasti školství.

ČSSD již dříve upozorňovala, že tento způsob platby za vysokoškolské studium se neosvědčil ani v zahraničí a je tedy naprostým nesmyslem snažit se jej zavádět v České republice. Sociální demokracie je proti zavádění školného na veřejných vysokých školách, jež by způsobilo obrovskou sociální bariéru pro získání vzdělání. Pokud by ČSSD převzala vládní zodpovědnost, tak školné na veřejných vysokých školách zruší.

Vyzýváme tedy ministra Dobeše, aby v posledních dnech, které mu na ministerstvu školství ještě zbývají, přestal dále vyvolávat chaos a nejistotu a místo toho se soustředil na kompletaci vytýkacích dopisů a dokumentů z Evropské komise na zoufalý stav čerpání peněz z fondů EU, které bude brzy předávat svému nástupci či nástupkyni.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: cssd.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Valenta: Nejistota vede k tomu, že podnikatelé propouštějí preventivně

23:13 Senátor Valenta: Nejistota vede k tomu, že podnikatelé propouštějí preventivně

Projev na 19. schůzi Senátu 9. dubna 2019 k návrhu zákona o některých úpravách v oblasti dávek státn…