Chládek: Podpora cestovního ruchu v Středočeském kraji je pro nás prioritou

10.09.2011 17:46 | Zprávy

Cestovní ruch v kraji roste, také díky historickému vlaku.

Chládek: Podpora cestovního ruchu v Středočeském kraji je pro nás  prioritou
Foto: senat.cz
Popisek: Senátor Marcel Chládek

Podle posledních analýz příliv tuzemských i zahraničních turistů ve Středočeském kraji meziročně roste o cca 10% a nadále procento narůstá, přičemž v minulosti region, stejně jako celý svět, zasáhla hospodářská krize.

Důvodem vzrůstající návštěvnosti turistů je především maximální podpora cestovního ruchu ze strany Středočeského kraje. Tato podpora probíhá různými způsoby např. pořádáním pravidelných tématických akcí, jako je Gurmánfest (září), Poděbradské filmové zážitky (červen), Pivní slavnosti (duben), nebo kulturních akcí nahodilého charakteru (golfové turnaje, výlety historickým parním vlakem po kraji, Buštěhradské slavnosti, vánoční mše v chrámu Sv.Barbory v Kutné Hoře, umělecké a řemeslné trhy, ...).  Úspěšně se také rozvíjí spolupráce se zahraničními regiony (Opolské vojvodství, Burgundsko, Sichuan, Porýní-Falc, Bratislavský samosprávný kraj,...).

Středočeský kraj také v minulém roce otevřel GASK - Galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře, což je jedna z neefektivnějších investic do podpory rozvoje regionu. Vysoké počty spokojených místních i zahraničních návštěvníků jsou důkazem, že podobné projekty mají smysl. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Marcel Chládek

Ženíšek: Posuzování etiky jsem u umělé inteligence vynechal

Zajímá mě proč jste ji vynechal? Etika je přeci také důležitá. A druhá věc, jak je opatřeno, že o nás umělá inteligence nebude shromažďovat i osobní data, které pak může někdo zneužít? Děkuji za odpověď. Klára

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostál (Stačilo!): Potřebujeme lepšího ministra zdravotnictví

14:07 Dostál (Stačilo!): Potřebujeme lepšího ministra zdravotnictví

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na kauzu poslankyně ANO Margity Balaštíkové