Sloučením se přitom neušetří ani koruna a jen se zvýší chaos v celém rezortu. "Doprava se tak ocitá na pomyslné křižovatce. Jedna z cest teď vede přímo do pekel a pravicová vláda s novým ministrem dopravy, jako strojvůdcem, právě přehazuje výhybku,“ říká stínový ministr dopravy a hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec.
Podle něho je pak až úsměvné, že ministr dopravy, který je na postu na jeden rok, připravuje dopravní priority roku 2020, s výhledem do roku 2050. „Pan Stanjura by se měl zaměřit na aktuální problémy, které v rezortu jsou. Detailně je má popsané v otevřeném dopise, který jsem mu včera odeslal. Klíčovým úkolem je pak dočerpání všech finančních prostředků z evropských fondů. Řádově bychom totiž mohli přijít až o desítky miliard korun,“ doplňuje Chovanec.
Zároveň však upozorňuje, že díky razantním škrtům v rozpočtu Ministerstva dopravy chybí národní zdroje. V době, kdy bychom mohli dokončovat páteřní dopravní síť, nebudeme paradoxně zahajovat žádnou novou významnou stavbu.
Kritická je podle ČSSD situace i v železniční dopravě, především v ČD Cargo. “Problémy v ČD Cargo nevznikly ani dnes, ani včera. Vláda, stejně jako pštros, dlouhodobě strká hlavu do písku, aniž by se pokoušela hledat jakékoli smysluplné řešení,” tvrdí Chovanec. Podle něho se může jednat o cílený záměr snížit hodnotu kdysi ziskového podniku. Nebylo by to poprvé, kdy se pak jakoby znenadání objeví zachránce, který získá miliardové jmění například za pouhou korunu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: cssd.cz