Dienstbier: Podporu mi vyjádřily respektované osobnosti

28.12.2012 12:29 | Zprávy
autor: ČSSD

Jiří Dienstbier, kandidát na prezidenta České republiky, představí veřejnosti své volební spoty, ve kterých mu vyjádřili podporu jeho kolegové a přátelé.

Dienstbier: Podporu mi vyjádřily respektované osobnosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor za ČSSD Jiří Dienstbier

„Před Vánocemi byl veřejnosti představen klip libereckého rappera Lipa, ve kterém mi spontánně vyjádřil svou podporu. Rozhodli jsme se v podobném duchu natočit i oficiální spoty pro Českou televizi. Moji kolegové a přátelé, významné osobnosti veřejného života, mi v nich vyjadřují svoji podporu,“ říká Jiří Dienstbier.

Ve volebním spotu vystoupí například profesor Jan Keller, podle kterého je Jiří Dienstbier nejlepším z prezidentských kandidátů, neboť důsledně vystupuje proti privatizaci zdravotnictví a ostatních služeb. Dále se na podporu prezidentského kandidáta vyjádřila senátorka a bývalá ústavní soudkyně Eliška Wagnerová: „Jsem přesvědčená o tom, že Jiří Dienstbier by byl prezidentem prosazujícím úctu k právu a rovnost lidí před zákonem.“ Profesor Erazim Kohák ve volebním spotu vtipně srovnal Jiřího Dienstbiera se současným prezidentem USA: „Kdybych byl v Americe, tak bych volil Obamu. Ale jsem Čech, a tak budu volit Dienstbiera.“ Podle předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky, dalšího z účinkujících, je Jiří Dienstbier jediným z kandidátů, který si uvědomuje, že lidé potřebují v dnešní době sociální jistoty.

V předvolebních spotech, které budou promítány na veřejnoprávních médiích, se objeví i další podporovatelé Jiřího Dienstbiera:kuchařská legenda Jaroslav Sapík, spoluautor tančícího domu, architekt Vlado Milunić, držitel ceny Anděl, zpěvák Lipo, historička umění Milena Bartlová, či Richard Falbr, bývalý předseda ČMKOS.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pfeffer Ferklová (ANO): Bude vedro. Myslete také na svá zvířata

4:32 Pfeffer Ferklová (ANO): Bude vedro. Myslete také na svá zvířata

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k nastupujícím vedrům.