Jandík (ODS): Homo politicus na pokraji vymření

03.09.2012 12:15 | Zprávy

Homo politicus byl v české kotlině označen za kritický ohrožený druh poté, co klíčové posty šamanů a náčelníků jednotlivých skupinek ovládl zmutovaný poddruh homo politicus kriminalis.

Jandík (ODS): Homo politicus na pokraji vymření
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky

To vedlo k postupnému úbytku populace potentních politicus, jejíž malé nezdegenerované skupinky přežívají pouze v rezervacích v menších městech a na vesnicích, kde jsou pod dostatečným dozorem místních obyvatel homo demokratos.

Ač poddruh kriminalis tvořil pouze promile z celkové populace politicus, jednalo se o velmi agresivní, ambiciózní a invazní živočichy, kterým se podařilo ovládnout klíčové loviště a migrační stezky s jediným cílem, parazitovat na ostatních jedincích. Nechuť ostatních homo demokratos k soupeření s poddruhem kriminalis vede jen k jeho větší dominanci v populaci. Celková letargie tlačí společnost k projevům agresivity a odsuzování posledních zástupců druhu politicus, kteří nemají s poddruhem kriminalis nic společného. Důvodem je fakt, že se jedinci vzájemně těžko rozlišují.

Do svobodného teritoria běžných obyvatel druhu demokratos se začíná vměšovat i další autoritářský poddruh homo komunisma, který migruje přes Karpaty z východu a v současné době obsazuje zejména Ostravsko a sever Čech. V posledních letech se poddruhu komunisma nečekaně dobře začíná dařit i v Bruselu, kde byl jeho výskyt dříve monitorován pouze v zoo nebo soukromých výzkumných chovech. Běžní politicus se tak musí mít na pozoru nejen před východními sousedy, ale nově i sofistikovanějšími bruselskými kmeny. Skepse běžné populace v českém teritoriu vede k hledání falešných proroků z této rádoby mírumilovné tlupy homo kumunismů s falešnou tváří, kteří čekají jen na správný okamžik, aby definitivně zatočili i s posledními jedinci homo politicus a následně okradli i zbytek obyvatel homo demokratus.

Řešením vedoucím k záchraně homo politicus je větší angažovanost populace demokratos, která by dala voleným homo politicus větší sílu a tudíž i legitimitu k boji s kriminalis. Tyto demokratické principy je nutné nastavit zvláště v samotných kmenech politicus, které čítají od několika set k několika málo desítkám tisíc kusů. Volení náčelníků letadlovým způsobem, kdy celostátní náčelníky volí v lepším případě krajští šamani a nikoliv všichni obyčejní městští politicus, se ukazuje jako nefunkční model, který umožňuje poddruhu kriminalis pronikat na důležité pozice. Menší počty politicus v jednotlivých skupinách pochopitelně vedou při jejich množení k degenerativním změnám a nemocem. Některé menší skupinky nebo spíše sekty budou muset být vyhubeny, protože míra demence v jejich genech už nedovolí další křížení s běžnou populací. Otázkou je, zda běžní demokratos přestanou situaci kritizovat jen od ohňů a svou potencí přispějí k ozdravení populace homo politicus.

Roman Jandík
Předseda ODS Roztoky

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

22:33 Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…